Війна в Україні: Бахмута захоплено на 80%

39
У зв’язку із складною ситуацією на фронті президент України Володимир Зеленський закликав своїх співвітчизників до стійкості. «Ми зараз знаходимося на такому етапі війни, коли нашому суспільству та нашим партнерам важливо не втратити відчуття майбутнього шляху», – сказав Зеленський учора у своєму вечірньому відеозверненні. Тим часом Бахмут захоплений на 80%.

Тим часом у східноукраїнському місті Бахмут, де ситуація особливо напружена, сумнозвісні російські наймані сили «Вагнер» повідомляють про власні успіхи. У самій Росії було прийнято закон, що значно полегшує державі вербування людей на фронт.

Зеленський: «Дорога ще попереду»

“Порівняно з минулим роком, зараз у багатьох місцях стало спокійніше”, – сказав Зеленський. «Але це не означає, що можна ігнорувати війну будь-де чи менше концентруватися на допомозі державі», – звернувся він до українського народу. Український лідер підкреслив, що зараз у жодному разі не час «почивати на лаврах»: «Дорога ще попереду».

Понад рік після початку російської агресивної війни українська армія перебуває під тиском, особливо на сході країни в районі міста Бахмут, де вже кілька місяців йдуть бої з великими втратами.

Москва повідомляє про випробування міжконтинентальної ракети

За повідомленнями Росії, вона провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети. Учора на полігоні Капустін Яр, розташованому на півдні Астраханської області на Каспійському морі, балістичну зброю великої дальності успішно запустили з наземного ракетного комплексу, повідомило вчора ввечері Міністерство оборони в Москві. Навчальна боєголовка пізніше впала, як і планувалося, на полігоні в сусідньому Казахстані в Центральній Азії, йдеться у заяві, і додається: «Метою була перевірка перспективного бойового потенціалу міжконтинентальних балістичних ракет».

З того часу, як понад рік тому розпочалася агресивна війна проти України, міжнародні спостерігачі неодноразово звинувачували Росію у створенні загрозливих військових сценаріїв. Нещодавно Москва зчинила галас своєю заявою про розміщення тактичної ядерної зброї в сусідній Білорусі. Однак це зброя меншого радіусу дії, ніж міжконтинентальні балістичні ракети.

Читайте також:  Росіяни атакували загалом 118 міст України

Російські найманці: Бахмут захоплено більш ніж на 80%

Згідно з їхніми заявами, російський найманий підрозділ «Вагнер» нещодавно досяг нових успіхів на місцевості в місті, в якому до початку війни проживало близько 70 000 осіб. “У Бахмуті більшість, або більше 80 відсотків, перебуває під нашим контролем”, – заявив голова найманців “Вагнера” ​​Євген Пригожин у відеоролику, розміщеному на одному з російських військових блогерів. Незалежно перевірити ці заяви неможливо. Україна неодноразово заявляла, що відбиватиме російські атаки на Бахмут.

Росіяни можуть легше закликати на військову службу

У Росії у майбутньому чоловіків можуть призвати на військову службу проти України набагато легше, ніж раніше. Повідомлення про заклик більше не потрібно вручати особисто, а можна доставити в електронному вигляді через портал держпослуг «Держпослуги», вирішили депутати Держдуми.

Майбутнє третє та остаточне читання та підпис глави Кремля Володимира Путіна вважаються формальністю. Зміни означають, що призовники реєструються в електронному вигляді і не можуть покинути країну, доки не з’являться, наприклад, на призовну комісію. Спостерігачі побоювалися, що новий метод підготує нову мобілізацію до війни. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відкинув цю версію.

Міністр оборони США був проінформований про витік даних 6 квітня

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що дізнався про витік розвідувальних документів про війну в Україні минулого четверга. «Я був вперше поінформований вранці 6 квітня про повідомлення про несанкціоноване розкриття секретних та секретних матеріалів», – сказав Остін у Вашингтоні. З того часу, за його словами, він щодня консультувався зі старшими співробітниками свого міністерства та вжив термінових заходів у всіх департаментах. «Ми передали це питання до Міністерства юстиції, яке розпочало кримінальне розслідування».

Секретні документи американських агентств про агресивну війну Росії проти України, мабуть, циркулюють в Інтернеті вже кілька тижнів. Американські ЗМІ протягом кількох днів повідомляли секретні матеріали про обидві ворогуючі сторони, не публікуючи самих документів. Незрозуміло, хто опублікував документи, які вже були поширені на проросійських каналах кілька тижнів тому.

Читайте також:  Війна в Україні 7 грудня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я