Жах у М’янмі після авіаудару за мирними мешканцями

19
Жах у М’янмі: після руйнівної повітряної атаки сил хунти на село в М’янмі, внаслідок якої загинули десятки людей. «Ми не можемо точно сказати, скільки людей загинуло, але це не менше 90 або 100», – сказав очевидець, який дістався селища Пазигій після атаки.

«Ще щонайменше 50 людей серйозно поранено та перебувають на лікуванні в лікарні». Число жертв може ще збільшитися через тяжкість поранень, пояснив чоловік.

Військові раптово обстріляли місто в регіоні Сайганг у центрі країни вчора вранці, коли там проходила церемонія відкриття нового офісу опозиційних хунте Народних сил оборони. За словами очевидця, загинули учасники церемонії, у тому числі щонайменше 20 дітей. Напад тривав близько 15 хвилин.

Правозахисник: Жорстокість – «відмінна риса» військових

Тіла 53 жертв було знайдено відносно цілими, але багато загиблих було розірвано на безліч частин. Тому важко визначити точну кількість жертв. «Коли увечері ми пішли забирати тіла, вони завдали ще одного авіаудару. У мене немає слів, як жорстоко хунта поводиться із мирними жителями», – сказав чоловік телефоном Deutsche Presse-Agentur.

Останнім часом у регіоні точилися бої між військовими та озброєними групами, що чинили опір хунті. Генерали прийшли до влади у колишній Бірмі внаслідок перевороту у лютому 2021 року. Тодішнього главу уряду Аун Сан Су Чжі було заарештовано і засуджено до більш ніж 30 років ув’язнення за передбачувані злочини. Військові жорстоко розправляються з усіма опонентами.

«Незаконні авіаудари, внаслідок яких гинуть і зазнають поранень мирні жителі, руйнуються будинки, є відмінною рисою військових М’янми, які докладають поганих зусиль, щоб зламати опір і вселити страх у населення», – заявила Монтсе Феррер з Amnesty International. Вона говорить про «огидну тактику» і закликає міжнародну спільноту припинити постачання авіаційного палива до країни і зробити більше, щоб зупинити напади хунти.

Читайте також:  Після слухань у справі про антисемітизм президент університету йде у відставку

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я