Чому в Time назвали Володимира Зеленського людиною року

202

За версією британського видання Time, президент України Володимир Зеленський став людиною року. Також у виданні загалом наголосили на силі українського духу. Зазначається, що український лідер вміє діяти під тиском і при цьому не втрачати самовладання. Зеленський прийшов у політику без досвіду. Проте став не лише провідним політичним лідером, а й військовим. Його сміливість передалася мільйонам українців, виявившись «заразною». Але ці високі слова ніщо без конкретних доказів. А їх вистачає. Журналіст Time Саймон Шустер, який не раз спілкувався з Зеленським, а також бачив на власні очі, який він у роботі, поділився репортажем, який доводить, що людиною року Володимир Олександрович став не за гарні очі.

Чому саме Володимир Зеленський став людиною року

Якщо говорити про гарні очі, то близькі та колеги Зеленського зазначають, як після повномасштабного вторгнення в Україну президент змінився навіть зовні. Люди з його команди кажуть, що сумують за тим старим Володимиром — гумористом із хлопчачою посмішкою. Зараз в абсолютно нових умовах Зеленському просто необхідно бути більш твердим. Навіть сам президент говорив Саймону Шустеру, що війна миттєво зробила його старшим на кілька років.

Новий імідж жорсткого лідера, звичайно, ще не привід надавати йому звання людини року. Але інших приводів справді вистачає. Саймон Шустер згадує, як йому ввечері зателефонували люди з команди Зеленського і сказали вранці захопити зубну щітку — намічалася поїздка. Деталі не було. Але журналісту все зрозуміли.

Зеленський зважився на небезпечну поїздку

Те, як своїм прикладом Володимир Зеленський заряджає українців, варте багато чого. Звісно, ​​президент розумів, що його поїздка у щойно звільнений Херсон – Нерозсудливість. Але насамперед для українського лідера важливі люди. Так, херсонці були в ейфорії кілька днів після визволення. Але це відбувається, коли стикаєшся з жорстокою реальністю — розумінням того, що все це потрібно відбудувати. А люди захочуть повернутися до більш-менш адекватного життя набагато швидше, ніж держава зможе їм із цим допомогти.

Читайте також:  Війна в Україні 26 жовтня

«Вони можуть впасти у депресію. Це буде дуже тяжко. Я бачу своїм обов’язком поїхати туди показати, що Україна повернулася. Можливо, це продовжить їхню радість ще на кілька днів. Але я не тішу себе ілюзіями»– зізнався Саймон Шустер Зеленський.

Ще більш вагомим аргументом на користь того, що для Зеленського на першому місці людські життя, а не перемога за будь-яку ціну, є те, як Україна повертала Херсон (та й інші території). Президент обирає діяти з розумом та мудрістю, а не піддаватися амбіціям та отримувати швидкий результат. «Ми могли б атакувати Херсон і раніше з більшими силами. Але ми розуміли, скільки людей втратимо. Ось чому ми вибрали іншу тактику, і, дякувати Богу, вона спрацювала»– Зазначає Зеленський.

Зеленський – звичайна людина, але він заслужено людина року

В українському президенті британського журналіста здивувало також те, наскільки він звичайна людина. він не ставить себе вище простого солдата чи будь-якої іншої людини. Шустер має на увазі те, яким простим життям Зеленський живе. Під час поїздки до Херсона український лідер пересувався поїздом. І Шустера здивувало, що то був простий вагон без особливих зручностей. Ні тобі високотехнологічних примочок, ні навіть наповненого бару.

Проте Зеленський розповів журналісту, що такі подорожі йому, навпаки, подобаються. Маю час хоч трохи відпочити, почитати, поностальгувати. Іронія, але Володимир із теплотою згадує дитинство та юність, скляні склянки у підсклянниках із серпами та молотами, радянські комедії та інші атрибути «минулого життя». Він виріс у імперії, проти якої тепер бореться. І більше Володимир не може дивитися ті комедії, які смішили, бо все це, як і його юнацькі спогади, заплямоване звірствами країни-сусідки. І це вже не забудеться, цього ніхто не пробачить.

Читайте також:  Війна в Україні 16 грудня

Повертаючись до того, що Зеленський не підноситься над людьми, Згадаймо те, як Шустер описав Зеленського в роботі. Одна з нарад, де був присутнім журналіст, проходила у херсонському бункері. І за президентом ніхто не бігав, йому не шанували. Один чоловік більшу частину зустрічі проспав на ліжку, а потім спокійно підвівся і пішов у справах, не захоплюючись присутністю президента. Пізніше Зеленський їв звичайну їжу (суп із сосисками, рагу з рисом, хліб) із пластикового посуду.

Так, Зеленський може бути жорстким зі своїми підлеглими, але ця жорсткість стосується насамперед відсічі противнику. Один із радників президента Михайло Подоляк згадував, як Зеленський віддавав накази у перший день вторгнення. Таким президента ще ніхто не бачив. «Він віддавав найжорсткіші з можливих накази — жодного жалю»— казав Подоляк.

Зеленський вміє адаптуватись. Він борець за Україну на міжнародній арені

Видання Time зазначає, що Володимир Зеленський швидко пристосовується до тяжких умов. Багатьох досі дивує, що він не виїхав із країни. У виданні Зеленського порівняли з деякими досвідченішими лідерами, які надійшли зовсім інакше. Наприклад, із президентом Афганістану Ашрафом Гані, якого як вітром забрало, коли наблизилися сили Талібану.

Зараз Зеленський робить те, що виходить у нього найкраще. Він стоїть за Україною на міжнародній арені. Він розуміє, що досвідчені генерали в багатьох питаннях можуть знайти найкраще рішення, тому він дав їм свободу дій на полі бою, доки сам веде війну на іншому полі – Не менш важливому. Зеленський знає, що не можна допустити, щоб уваги до України поменшало.

«Докажіть, що ви з нами, що не залишите нас, що ви справді європейці, і тоді життя переможе смерть, а світло — пітьму», – звернувся Зеленський до європейської громадськості та лідерів ще у перші дні. І він не припиняє це робити. Так, він колишній комік, продюсер, телезірка. Але тепер його глядач — увесь світ, а цілі — зовсім інші. І у них на першому місці щасливе майбутнє для України.

Читайте також:  Генерал Фройдінг: "Український контрнаступ у глухому куті"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я