Зеленський попередив про авіаудари взимку

44

Президент України підготував населення до нових російських атак узимку. Тим часом у сусідній країні українські льотчики розпочали тренування з американськими винищувачами. Огляд.

Війна в Україні: Зеленський попередив про авіаудари взимку

Президент України Володимир Зеленський попередив своїх співвітчизників про посилення російських авіаударів у зимовий період і водночас запевнив їх у більш надійному захисті. Як і минулого року Україна має озброїтися проти посилення атак на її інфраструктуру, сказав він у своєму вечірньому зверненні. Однак, за словами Зеленського, цього року ППО України перебуває у набагато кращому становищі завдяки військовій допомозі Заходу.

Сьогодні у Румунії, країні-члені НАТО, розпочинається навчання українських пілотів на американських винищувачах F‑16, яке, як сподівається Київ, принесе велику користь. А у Брюсселі міністри закордонних справ 27 країн ЄС обговорюють кризи в Україні та на Близькому Сході. Тим часом на сході України російська армія посилює атаки у районі населеного пункту Мар’їнка.

Зеленський: «Росія готується до зими»

“Росія готується до зими”, – попередив у своєму виступі Зеленський. Україна має бути готова до того, що кількість безпілотних та ракетних атак на її інфраструктуру може зрости. До критично важливих об’єктів інфраструктури відносяться теплові станції та електромережі, вихід яких з ладу може мати далекосяжні наслідки, особливо в холодну пору року.

Водночас, Зеленський пообіцяв кращий захист від російських атак, ніж минулої зими. Спільно з великою кількістю західних країн ведеться робота щодо щоденного вдосконалення української протиповітряної оборони, яка відтоді вже була посилена. Однак гарантувати повний захист всієї території поки неможливо.

Починається навчання українців на винищувачах F‑16

У Румунії міністр оборони Ангел Тілвар та його голландська колега Кайса Оллонгрен відкривають сьогодні Європейський навчальний центр F‑16 (EFTC) на авіабазі Фетешті, розташованій за 150 кілометрів на схід від Бухареста. Нідерланди надають від 12 до 18 винищувачів для навчання румунських та українських пілотів. Виробник F‑16 компанія Lockheed направляє інструкторів та обслуговуючий персонал. Поки що неясно, коли Україна, яка вже майже 21 місяць захищається від російської агресії, зможе реально використати винищувачі у зоні бойових дій. За оцінками фахівців, підготовка пілотів займе щонайменше шість місяців.

Читайте також:  Міністр фінансів Лінднер прибув до Києва

Повідомляється про інтенсивні російські атаки в районі Мар’їнки.

Згідно з доповіддю українського Генштабу, останнім часом російські атаки на сході України в районі селища Мар’їнка, розташованого за кілька кілометрів на захід від промислового міста Донецька, стали особливо інтенсивними. Згідно з звітом, минулої доби на цій ділянці фронту відбулося близько третини всіх бойових дій – 20 боїв. Населений пункт Авдіївка, розташований на північ від Донецька і також зазнає запеклих боїв, за цей період атакував російські війська лише вдвічі рідше. Ці дані не можуть бути підтверджені незалежними експертами.

На південній ділянці фронту українська армія, за повідомленнями, продовжувала наступ на місто Мелітополь. У неділю вдень українська військова розвідка ГУР повідомила про вибух у Мелітополі, в результаті якого загинули щонайменше три високопоставлені офіцери Національної гвардії РФ (Росгвардії). Увечері призначений Кремлем начальник окупаційної служби Володимир Рогов написав у Telegram, що «вибуховий шум» у місті нібито був спричинений несправністю газового обладнання в автомобілі. За його словами, ніхто не постраждав.

Міністри закордонних справ країн ЄС обговорять обіцянки щодо забезпечення безпеки України

Сьогодні на зустрічі у Брюсселі міністри закордонних справ країн ЄС також обговорюють, як можуть виглядати довгострокові зобов’язання щодо безпеки України. Нещодавно стало очевидним, що план глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля щодо довгострокових зобов’язань щодо фінансування військової допомоги навряд чи отримає необхідну підтримку з боку всіх 27 країн ЄС. План передбачав мобілізацію п’яти мільярдів євро на рік у період із 2024 по 2027 рік. Нині обговорюється питання, чи можуть альтернативою стати менш масштабні зобов’язання.

У Брюсселі очікується приїзд міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок. Очікується, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на початку приєднається до обговорення ситуації в Україні.

Читайте також:  Вибори у Туреччині: висока явка у Німеччині

Що буде важливо у понеділок

Представники українського та польського урядів зустрінуться у прикордонному районі двох країн для вирішення проблеми блокади деяких прикордонних переходів. Польські перевізники заблокували кілька прикордонних переходів на Україну на знак протесту проти дешевшої конкуренції. У Брюсселі відбувається зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я