Війна в Україні 16 лютого

46

Також у зв’язку з очікуваною новою військовою допомогою президент України Володимир Зеленський вважає, що його країна перебуває у вирішальній фазі. «Ми маємо сформувати весну так, щоб було справді помітно, що Україна рухається до перемоги», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні у середу.

Зеленський послався на величезні втрати, які, на думку експертів, Росія щодня зазнає на фронті у східній Україні. Цей етап тепер має бути використаний для військових успіхів української армії, заявив він: «Наше завдання полягає в тому, щоб там (у Росії) було дедалі менше прагнення окупувати українські території».

Тим часом міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус (СДПН) змушений був визнати, що так звана танкова коаліція для України, яка була атакована Росією рік тому, ймовірно, поки що не досягне своєї мети. Та й із Лондона – у зв’язку з можливим постачанням винищувачів – з української точки зору пролунав демпфер.

Україна: шість передбачуваних повітряних куль-шпигунів

За словами влади, над Києвом було виявлено кілька передбачуваних повітряних куль-шпигунів. Українські ВПС зареєстрували «близько шести ворожих повітряних цілей» та збили деякі з них, повідомила військова адміністрація Києва. Згідно з початковими висновками, повітряні кулі ширяли на вітрі і могли бути оснащені відбивачами або розвідувальним обладнанням.

Можливо, що росіяни відправили кулі, щоб допомогти їм визначити місцезнаходження позицій української протиповітряної оборони, додали у заяві. Для більш точної інформації збиті об’єкти зараз ретельно вивчаються.

Німецька танкова коаліція промахнулася повз мету

Наразі Україна не отримає обіцяної Німеччиною кількості бойових танків. За словами Пісторіуса, на зустрічі так званої танкової коаліції не було дано жодних нових обіцянок щодо танків Leopard 2A6. Згідно з доповіддю, лише Німеччина та Португалія хочуть постачати цю модель. «Там ми не досягнемо чисельності батальйону», – визнав політик СДПН.

Читайте також:  Висловлювання Вінклера про Зеленського викликали реакцію

25 січня уряд Німеччини поставив завдання «швидко зібрати для України два танкові батальйони з танками Leopard 2». В Україні вони зазвичай оснащені 31 танком кожен. Наприкінці минулого тижня канцлер Олаф Шольц все ще був оптимістичний у тому, що мети можна досягти.

У Великій Британії ж міністр оборони Бен Уоллес явно приглушив надії України на швидке постачання винищувачів. «Я не думаю, що ми обов’язково постачатимемо винищувачі в найближчі місяці або навіть роки, тому що це зовсім інші системи озброєння, ніж, скажімо, протитанкові ракети», – сказав Уоллес в інтерв’ю ВВС.

Генеральний інспектор підтверджує графік постачання Leopard

Водночас, генеральний інспектор збройних сил Німеччини Еберхард Цорн підтвердив розгортання німецьких танків в Україні в найближчому майбутньому. “Я припускаю, що наші “Леопарди” та “Мардери” будуть розгорнуті в Україні до кінця березня”, – сказав Цорн в інтерв’ю Die Welt. Потрібен був час для організації більшості для постачання, але тепер це правда: «Якщо ми ухвалюємо рішення про постачання системи озброєння, то ми також робимо це стійко. Іншими словами: з відповідними комплектами запасних частин та відповідними боєприпасами».

У понеділок Бундесвер розпочав навчання українських солдатів на основному бойовому танку Leopard 2. Воно має бути завершено до кінця першого кварталу. Уряд Німеччини також пообіцяв Україні 14 танків Leopard 2A6.

Блінкен на Мюнхенській конференції з безпеки

Державний секретар США Ентоні Блінкен бере участь у Мюнхенській безпековій конференції. Він обговорюватиме подальшу підтримку України на двосторонніх та багатосторонніх зустрічах, повідомив Державний департамент США. Після цього Блінкен також вирушить до Туреччини та Греції.

Що буде важливим сьогодні

Увечері на відкритті Берлінале виступить президент України Володимир Зеленський. На фестивалі говорили про «особливу честь».

Читайте також:  Війна в Україні 10 грудня

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я