Навіщо в Росії упорядковують бомбосховища

20

У бомбосховища проводять електрику, встановлюють нову сантехніку, лавочки, ліжка, завозять питну воду.

Навіщо Росія упорядковує бомбосховища

По всій Росії почали перевіряти стан бомбосховищ та оснащувати їх усіма необхідними атрибутами – запасами води, аптечок, ліжками та туалетами. Розбираємося, чому в Росії упорядковують бомбосховища і що це може означати.

Навіщо упорядковують бомбосховища

Бомбосховища упорядковують як у столиці, так і в інших містах. Якийсь час тому у багатьох дворах великих міст з’явилися оголошення з проханням звільнити спеціалізовані «заглиблені приміщення» від особистих речей та автомобілів. Своє прохання співробітники управляючих компаній аргументували необхідністю привести їх «у відповідність до прямого призначення об’єкта цивільної оборони». Таке оголошення, зокрема, з’явилося у будинках московського ТСЖ «Атом» (вулиця Дем’яна Бідного), уточнює видання «Важливі історії».

Телеграм-канал «Підйом» писав про перевірку притулків у чотирьох школах у межах Садового кільця. Крім цього, московські лікарні почали обладнати операційні в бомбосховищах, що розташовані при них, інформує «Сота» з посиланням на джерело в медичній сфері.

У бомбосховища проводять електрику, встановлюють нову сантехніку, лавочки, ліжка, завозять питну воду, аптечки, ліхтарики. На стіни вішають інструкції з пожежної безпеки, користування респіраторами та захисними костюмами, а також правила експлуатації аспіраційного психрометра. Після цього перевірку кожного бомбосховища проводить спеціальна комісія.

Видання The Village з посиланням на джерело в московській мерії писало, що столичний департамент соцзахисту в жовтні замовив розробку вказівників для бомбосховищ. Раніше їх не оновлювали.

Сауна в бомбосховищі

Варто відзначити, що далеко не всі бомбосховища зараз доступні для переобладнання. За даними ЗМІ, щонайменше 88 об’єктів цивільної оборони в столиці здані в оренду і давно вже служать для інших цілей. Наприклад, на Нагатинській вулиці прямо біля спортивного майданчика у дворі одного з житлових будинків функціонує сауна з басейном та більярдом. За словами господаря закладу, бомбосховища здано в оренду.

Читайте також:  «Ми не можемо терпіти» — Котбус втомився приймати мігрантів

Андрій Кличков рекомендував усім жителям зібрати так звану тривожну валізку. «Ми з вами знаходимося поряд з кордоном, бачимо те, що відбувається в сусідній Білгородській області, і я хочу звернути вашу увагу на те, що у кожної людини, яка ставиться до своєї безпеки серйозно, має бути набір усіх необхідних речей та документів. На сьогодні це об’єктивна необхідність, ми маємо займатися цією роботою вже зараз», – написав він.

Йде війна народна

Паралельно перевірці бомбосховищ змінилася і риторика російської влади щодо того, що відбувається в Україні. Так, перший заступник керівника адміністрації президента Сергій Кирієнко минулого тижня на Всеросійському форумі класних керівників назвав те, що відбувається в Україні війною, незважаючи на те, що за це загрожує кримінальна відповідальність.

Росія завжди вигравала будь-яку війну, якщо ця війна ставала народною. Так було завжди. Ми обов’язково виграємо і цю війну: і «гарячу», і економічну, і ту саму психологічну, інформаційну війну, яка ведеться проти нас. Але для цього необхідно, щоб це була саме народна війна, щоб кожна людина відчувала свою причетність», – заявив Кирієнко.

Слідом за ним термін «війна» «легалізував» і голова Чечні Рамзан Кадиров. «Раніше ми говорили, що ми проводимо спеціальну військову операцію на території України, але вже війна – вже війна йде на нашій території», – каже він у аудіообігу у своєму телеграм-каналі.

На думку експертів ВВС, такі висловлювання та інвентаризація притулків стоять в одному ряду з будівництвом укріплень на кордоні з Україною та пояснюються пропагандою. За допомогою військової риторики влада намагається обґрунтувати мобілізацію, погіршення економічного становища в країні та інші негативні наслідки війни.

Однак у всьому цьому немає головної сполучної ланки — так званої ідеологеми, довкола якої жителі могли б згуртуватися для участі в «народній війні», каже соціолог Віктор Вахштайн. «Поки що немає ідеологічної мобілізації — коли люди, які щиро вірять в ідеологему, готові чогось позбавлятися, зокрема життя, щоб цій ідеологемі послужити. Наразі такої ідеологеми немає», – каже Віктор Вахштайн.

Читайте також:  G7 посилює економічні санкції проти Росії

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я