Влада залучатиме до зовнішньої політики Бундестаг

14

Федеральний конституційний суд ухвалив, що уряд Німеччини має залучати до зовнішньої політики Бундестаг.

Залучати до зовнішньої політики Бундестаг

У майбутньому влада зобов’язана буде зважати на думку парламентаріїв частіше, ніж звичайно. Федеральний конституційний суд ухвалив, що урядові органи повинні залучати до зовнішньої політики Бундестаг.

Членів парламенту планують залучати не лише до питань зовнішньої політики ЄС, а й до проблем безпеки.

Парламентарії давно просять залучати до зовнішньої політики Бундестаг

Варто зазначити, що судовий розгляд у Карлсруе розпочався ще 2015 року. Тоді конфлікт виник на тлі кризи із біженцями. Справа в тому, що уряд, на думку учасників парламенту, не приділяє їхньої думки належної уваги.

Тому, зокрема у питанні з наданням притулку, влада «гнута свою лінію».

Влада залучатиме до зовнішньої політики Бундестаг.  Фото: Juergen Nowak/shutterstock.comДержавний секретар закордонних справ Сюзанна Бауман вітала рішення конституційного суду. Вона зазначила, що розгляд давно потребує роз’яснень. Щоб зробити правильні висновки, потрібний глибокий аналіз рішень.

Нагадаємо, що конфлікт у 2015 році виник після одноосібного рішення Ради держав-членів ЄС щодо розгортання операції «Софія» проти контрабандистів. Тоді влада надала парламентарям проект концепції процесу, що вже минув.

Судовий вердикт: права Бундестагу було порушено

Суд встановив, що у цьому випадку права парламенту справді були порушені. За словами заступника голови суду Доріса Кенінга, Бундестаг повинен мати такий самий обсяг інформації, як і уряд.

Крім того, згідно з рішенням феміди, всі депутати повинні мати рівний доступ до концепцій та проектів законів та норм. Тільки в такому разі вдасться зберегти справедливий баланс.

Втім, згідно з постановою, влада все ж таки може встановити деякі обмеження поширення інформації. Однак вони мають бути обґрунтовані серйозними причинами та роз’яснені парламенту.

Представник лівої фракції з європейської політики Андрій Хунко заявив, що це рішення зміцнить праві позиції німецького Бундестагу: «Це є особливо важливим у поточній політичній ситуації».

Читайте також:  Більшість федеральних штатів проти заборони на петарди

Таким чином, спираючись на статтю 23 Основного закону, влада зобов’язана буде в найкоротший термін інформувати Бундестаг і Бундесрат про свої рішення та наміри.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я