Фрідріх Мерц про події навколо Фонду захисту клімату МВ

5

Фонд, на його думку, плавав під «абсолютно фальшивим прапором».

 

Фрідріх Мерц про події навколо Фонду захисту клімату МВ

Фрідріх Мерц, федеральний голова ХДС, закликав міністра-голову Мекленбурга-Передньої Померанії Мануелу Швезіг (СДПН) зробити висновки з подій навколо Фонду захисту клімату МВ. За його словами, вона досі цього не зробила. «Я справді вражений тим, як вона чіпляється і тримається за свою посаду, і тим, що ці плутанини в MV досі не повністю прояснені», – сказав Мерц у понеділок на конференції лідерів фракцій ХДС/ХСС у Ростоку.

Той факт, що заснований у Мекленбурзі-Передній Померанії фонд захисту клімату на той час, очевидно, плавав під «абсолютно фальшивим прапором» і мав зовсім іншу мету, став відчутним політичним скандалом у зв’язку із залежністю, в яку Німеччина вступила з Росією. «Швезиг підійшло б витягти з цього наслідки», – наголосив Мерц, який також є лідером парламентської групи ХДС/ХСС у Бундестазі.

Фонд захисту клімату був створений на початку 2021 року, щоб забезпечити завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2» в обхід загроз санкцій з боку США щодо компаній, що беруть участь у проекті. Дочірня компанія російської державної компанії “Газпром” внесла до фонду 20 мільйонів євро на екологічні проекти. Обставини, пов’язані зі створенням фонду є предметом розслідування комісії, створеної парламентом штату. Серед іншого, передбачається з’ясувати, який вплив з Росії зазнавав уряд, який очолює Швезіг. Рішення про розпуск фонду, ухвалене земельним парламентом, ще не ухвалене, оскільки правління фонду в оточенні колишнього прем’єр-міністра Ервіна Зеллерінга (СДПН) не дотрималося обіцянки піти у відставку.

Читайте також:  Парламент землі хоче розпустити Фонд захисту клімату MV

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я