Чи завершено мобілізацію в Росії: Путін не підписав указ

20

Чи завершена мобілізація в РФ, чи вона продовжиться, незважаючи на заяви російської влади?

У вересні указом Володимира Путіна в Росії було оголошено мобілізацію. А нещодавно члени правлячої партії РФ “Єдина Росія” розробили законопроект про кримінальне покарання для ухилістів від мобілізації. Путін при цьому заявив, що мобілізацію в Росії завершено, але відповідного указу він так і не підписав. Які це спричинить юридичні наслідки, у вівторок, 1 листопада, в ефірі Stratera Show на радіо “Голос Берліна” розповів юрист Андрій Лухін.

Що кажуть юристи?

«На мій погляд, звичайно, потрібен окремий указ. Або, відповідно, указ, який носитиме зміни до існуючого указу про завершення часткової мобілізації з тієї причини, що поки що діє указ від 20 вересня. Відповідно формально часткова мобілізація, вона зберігається. І виходить, що у разі потреби потрібну кількість людей для мобілізації можна буде в процесі набирати. Поки що діє цей указ. Тому для саме формального завершення, щоб це було не лише на словах, а ще підкріплено якимось документом, необхідно видати відповідний указ», — зазначає Андрій Лухін.

Таку думку висловила політолог Катерина Шульман.

Мобілізувати можуть будь-кого

«Як юрист скажу, із чим я зіткнувся. Зіткнувся я спочатку з досить великою неписьменністю саме юридичної з боку населення. Люди дуже дивувалися, коли, припустимо, спочатку чули слова міністра оборони про те, що закликають громадян до 35 років, тих, хто хоч би служив, мають потрібну спеціальність військову і таке інше. І люди дуже дивуються: а чому закликають старше 35-ти?

А за фактом виявляється, що в указі президента жодних обмежень, по суті, немає. Тобто там вказується лише на надання відстрочки у зв’язку із роботою на оборонку. І то зазначено, що уряд окремо уточнить цей пункт — кому дана відстрочка надається. Тому, підходячи формально, я як юрист можу орієнтуватися лише на документи, які є офіційно. Але при цьому, заради справедливості, коли Путін і Шойгу неодноразово повторили те, що ми закликаємо тих, хто, припустимо, має необхідну військову спеціальність і служив хоча б на терміновій службі, то військкомати дійсно практично перестали чіпати тих, хто не служив за якою- чи причині. Ну і, відповідно, тих, кому належить відстрочка за законом.

Читайте також:  Майк Пенс планує вступити в президентські перегони

Зрозуміло, що були випадки, коли було свавілля військкоматів. Але принаймні через те, що бачив я, працюючи з людьми, проводячи консультації, надаю якусь юридичну допомогу, загалом право на відстрочку за людьми дотримувалося», — каже юрист Андрій Лухін.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :