Антибіотики після перенесеного коронавірусу не допомагають

25

Таку тенденцію помітили в Індії.

Антибіотики після коронавірусу не допомагають.

Пандемія посилила стійкість організму до протимікробних препаратів. Антибіотики не допомагають після перенесеного коронавірусу. Принаймні такий висновок зробили індійські лікарі.

На щотижневих брифінгах Covid-19, які проводить доктор Раджив Джаядеван в Ернакуламі, штат Керала, постійно з’являлися тривожні скарги. Лікарі місцевих лікарень повідомляли про зростання бактеріальних інфекцій, які важко виліковувати. Патогени, з їх слів, більше не реагують на звичайні антибіотики.

Дані, отримані Джаядеван, також показали цю чітку тенденцію. «Це вплине на виживання тяжкохворих пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії. Це те, що мене справді непокоїть», — сказав лікар.

Антибіотики після перенесеного коронавірусу неефективні

Ще до пандемії зростання стійкості до протимікробних препаратів викликало глобальне занепокоєння. Згідно зі звітом, опублікованим у The Lancet цього року, антибіотикорезистентні інфекції спричинили майже 1,3 мільйона смертей у 2019 році.

Наразі експерти попереджають, що пандемія Covid-19, можливо, прискорила цю тенденцію. Принаймні новий звіт показав різке збільшення резистентності до кількох важливих антибіотиків і протигрибкових препаратів.

Дослідження було опубліковано Індійською радою медичних досліджень (ICMR) минулого місяця. І показало резистентність до карбапенемів. Цей клас препаратів переважно призначають для лікування поширених інфекцій, таких як пневмонія. Резистентність до цих антибіотиків різко зросла 2021 року, що обмежило доступність варіантів лікування.

“У нас закінчуються ліки для лікування сепсису або для лікування дуже важких інфекцій, викликаних збудниками з високою стійкістю до антибіотиків”, – сказав Каміні Валія, старший науковий співробітник ICMR та провідний автор звіту.

Читайте також:  Два палестинці загинули на Західному березі річки Йордан

Зловживання медикаментами – одна з причин резистентності до антибіотиків.

Стійкість до протимікробних препаратів виникає природним чином у процесі еволюції. Однак, зловживання ліками може прискорити цей процес.

В Індії подібна ситуація склалася не через високу чисельність інфекційних захворювань. А скоріше через хронічне недофінансування системи охорони здоров’я. Як наслідок, відсутність діагностичної підтримки та самолікування.

Очевидно, неправильне та невибіркове використання протимікробних препаратів відіграло головну роль у підвищенні антибіотикорезистентності в країні.

Антибіотики після перенесеного коронавірусу не діють.  Фото: Natanael Melchor/unsplas.com.

Особливо якщо взяти до уваги доступність безрецептурних антибіотиків. “Ви можете зайти в аптеку і попросити амоксицилін, ципрофлоксацин або будь-що”, – говорить доктор Раджив Джаядеван. «Це все одно, що купувати апельсини, виноград чи яблука у торговця фруктами. Це не прийнятно”.

Пандемія спровокувала нестримне споживання антибіотиків Індії. Також велика кількість пацієнтів у лікарнях у поєднанні з перевантаженістю медичного персоналу призвела до послаблення інфекційного контролю. І сплеску вторинних інфекцій. Програми вакцинації також призупинено.

Тим часом проблема стійкості до антибіотиків вирішувана. Необхідно посилити заходи інфекційного контролю у лікарнях та, як не дивно, активізувати вакцинацію проти інфекційних захворювань.

Справа в тому, що вакцини не тільки ефективно запобігають самому захворюванню, а й пов’язані з ним ускладнення, що вимагають антибіотикотерапії.

Таким чином, профілактика інфекцій за допомогою вакцин допомагає не лише зменшити потребу в антибіотиках, а й уникнути неправильного їх використання та самолікування.

Безумовно, іншим країнам варто звернути увагу на сумну статистику в Індії, щоб не допустити утворення резистентності протимікробних препаратів своїх громадян.

А самим хворим треба пам’ятати про неприйнятність самолікування антибіотиками і, захворівши, звертатися до лікаря.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я