Чисельність групи Вагнера в Україні досягла 50 000 бійців

27

На думку британських військових експертів, російські наймані сили “Вагнер” командують в Україні до 50 000 бійців. Про це йдеться у щоденному зведенні розвідданих Міністерства оборони у Лондоні. Згідно з оновленими даними, найманці стали «ключовим компонентом» в агресивній війні Росії проти України. Наприкінці грудня досі непрозора організація була офіційно зареєстрована і в Росії, але лише як консалтингова компанія з питань управління, йдеться у заяві британської сторони. Неясно, якою мірою це буде використовуватися для управління воєнізованою діяльністю. Приватні охоронні та військові компанії фактично є незаконними у Росії.

Начальник «Вагнера» Євген Пригожин, ймовірно, частково фінансував силові структури за рахунок державних грошей, які надходили за роздутими державними контрактами до інших його компаній. «Реєстрація, швидше за все, спрямована на максимізацію комерційної вигоди Пригожина та подальшу легітимізацію організації, яка все більше набирає імідж», – йдеться у британській заяві.

Міністерство оборони Великобританії щодня публікує оновлену інформацію про хід війни проти України з моменту початку російської агресивної війни наприкінці лютого, посилаючись на дані розвідки. Таким чином, британський уряд хоче як протистояти російському наративу, так і утримати союзників у вузді. Москва звинувачує Лондон у цілеспрямованій кампанії з дезінформації.

Читайте також:  Москва видає трактори за знищені танки "Леопард"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я