Єна обвалилася через інертність японського уряду

16

Японія надто сильно вірила у стабільність своєї економіки.

Єна обвалилася через інертність

Протягом місяця японська єна втратила понад 20% своєї вартості. Чого не очікували від однієї із найстабільніших валют світу. Але редакція ВВС вважає, що це дуже логічний сценарій. Бо ієна обвалилася через інертність місцевого уряду.

Єна обвалилася через інертність Банку Японії

Наприкінці 1990-х Японія стала однією з перших країн світу, хто знизив ставку рефінансування до нуля. Тоді цей хід виглядав інноваційним. Більше того, довгий час інші розвинені держави не наважувалися йти подібним шляхом.

Але під час пандемії коронавірусу національні банки почали брати приклад зі Сходу і знизили ставки до мінімальних значень. Адже таким чином вони страхували світову економіку, що потрапила в стан застою.

Тільки для них це все ж таки було екстреним і, головне, тимчасовим заходом. Тоді як Японія прожила з такою філософією понад 20 років.

Єна за один місяць втратила 20% від попереднього курсу.  Фото: happylism / Pixabay.com

Хоча у наявності ставки, яка перевищує нульове значення, багато плюсів. Адже її зростання в межах розумного дозволяє впоратися з інфляцією.

Проблема виникла тоді, коли вибухнула українська криза. Внаслідок якого більшість економік повернулася до підвищення відсоткових ставок. Бо інакше з непередбачуваними темпами зростання інфляції не впоратися.

Але Банк Японії продовжив стояти на своєму. І у п’ятницю, 28 жовтня, оголосив про те, що не змінить значення ставки.

Єна обвалилася через інертність та ілюзію стабільності

Довгий час нульовий відсоток грав лише на руку єни. Адже відсутність різких маніпуляцій в економіці гарантувала стабільну цінність валюти. За що її любили інвестори під час кризи та активно скуповували.

Але різниця між колишніми потрясіннями та нинішньою рецесією полягає у радикальніших наслідках. Тепер лиха стосуються багатьох галузей, а рішення однієї великої країни набагато серйозніше відображається на економічних реаліях інших.

Читайте також:  Угода зі США про обмін ув'язненими

І в цьому ланцюжку доміно найнестійкішою кісточкою стала Японія. Тому що її стабільність різко обернулася на головний недолік.

Якщо коротко: Федеральна резервна система (ФРС) США із березня постійно підвищує відсоткову ставку. За 7 місяців від 0,25% головний фінансовий орган Америки перейшов до 3,25%.

Такий стрибок викликав відгук у фондових інвесторів. Адже висока ставка обіцяє і дохід, що співвідноситься. І в такі суворі часи біржові гравці віддали перевагу короткочасному доходу стабільності.

Як результат, інвестори почали позбавлятися ієн. Проте активно скуповувати долари. Останнє підвищення від ФРС призвело до того, що ієна почала своє стрімке падіння вниз.

Керуючий Банком Японії Харухіко Курода неодноразово пояснював свою логіку. Як він вважає, економіка країни надто слабка для того, щоб безболісно пережити підвищення ставки.

Справа в тому, що Японія протягом довгих років не знала інфляції. Тобто. у країні буквально не зростають ціни. І маніпуляція із ставкою спровокує паніку на внутрішньому ринку. А також суттєве падіння рівня життя.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я