Японія та Британія зближуються на тлі китайської загрози

19

Про це із посиланням на свої дипломатичні джерела повідомляє Financial Times.

Японія та Британія зближуються на тлі китайської загрози.  Фото: DVIDS/wikipedia.prg

Японія та Великобританія планують підписати військову угоду. Воно дасть країнам можливість розширити зв’язки зі США в Індо-Тихоокеанській акваторії. Стратегічна мета – стримування військової загрози з КНР.

Пекін продовжує нагнітати напруженість довкола тайванського питання. Примітно, що Японія та Британія — острівні держави з імперським минулим та монархічним сьогоденням.

Японія та Британія підтримають незалежність Тайваню

Намір підписати договір про військове співробітництво спостерігачі оцінюють однозначно. Японія прагне налагодити та поглибити зв’язки з партнерами на випадок можливої ​​війни з Китаєм через Тайвань. Сама угода передбачає зміцнення логістичного співробітництва та спрощує проведення спільних маневрів.

Крім того, обидва партнери заявляють про намір внести зміни до своїх нормативів для спрощення узгодження двосторонніх навчань. Передбачається, що у грудні держави озвучать плани спільної розробки бойового винищувача.

Китай, Філіппіни, США, Японія та Британія

ЗМІ повідомляють, що Японія розробляє аналогічну угоду із Філіппінами. Екс-співробітник Пентагону Крістофер Джонсон прокоментував для Financial Times дипломатичні перспективи Японії. На його думку, альянс із Філіппінами з погляду стратегії набуде більшої значущості, ніж контакти з Великобританією. «Дружні стосунки Токіо та Маніли покажуть Пекіну, що ймовірний фронт, спільний кордон із союзниками Сполучених Штатів подовжується», — вважає аналітик.

У будь-якому разі Білий дім вітає дипломатичні зусилля Японії. Домовленості про взаємний доступ армій на територію союзників полегшують організацію спільних навчань та маневрів. Такі заняття набувають особливого значення, коли йдеться про армії з різними рівнями підготовки, озброєнням та бойовими традиціями. До того ж у разі протистояння з Китаєм арміям доведеться узгоджувати дії наземних сил, ВПС та флоту.

Читайте також:  Іран на шляху до перетворення на ядерну державу?

Співпраця японських та британських авіаконструкторів тим часом опинилася під питанням. Аналітики чекають, як виявить себе у військовому плані новий британський прем’єр — Ріші Сунак. Він став третім прем’єр-міністром, якому довелося читати чернетки угоди між Японією та Великою Британією. Переговори почалися у травні, ще за Бориса Джонсона.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я