Москва не прагне миру

27

Постійно виникають міжнародні ініціативи, щоби переконати сторони у війні в Україні до переговорів. Наразі Путіна відвідали глави держав з Африки. Чи змогли вони змінити ситуацію?

 

Інститут вивчення війни: Москва не прагне миру

Москва не прагне миру: після переговорів лідера Кремля Володимира Путіна з президентами кількох африканських країн західні експерти, як і раніше, не бачать реальної зацікавленості Росії у припиненні війни проти України. Як і у випадку з кожною попередньою мирною ініціативою, Кремль, швидше за все, скористається пропозицією африканських країн, щоб завадити Заходу допомогти Україні, вважають в Інституті вивчення війни США (ISW) у Вашингтоні. Росія не демонструє наміру реально брати участь у мирному процесі, йдеться у доповіді. Делегація, яку очолює ПАР, у суботу закликала Путіна провести мирні переговори.

Росія вже показала, що відкрита для переговорів у принципі після попередніх пропозицій – наприклад, Китаю та Бразилії – про припинення війни. Однак на зустрічі у Санкт-Петербурзі Путін знову звинуватив Україну в тому, що вона перешкоджає вирішенню проблеми. ISW говорить про «хибну готовність» Росії до таких переговорів. Швидше Москва зацікавлена ​​в тому, щоб розладити згоду Заходу і послабити військову підтримку України. Водночас, Росія хоче використовувати свої контакти з Африкою для розширення співпраці з державами на континенті, йдеться в повідомленні.

Голова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив на переговорах, що мир в Україні також важливий для міжнародної продовольчої та енергетичної безпеки. Африканські держави також наполягають на продовженні угоди щодо перевезення українського зерна через Чорне море. Москва загрожує розірвати угоду у липні, оскільки Захід перешкоджає експорту російського продовольства та добрив.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я