Афганські жінки вимагають активнішого відстоювання своїх прав

53

На думку активістів, придушення жінок та дівчаток в Афганістані перебуває під загрозою забуття. Міжнародна спільнота має робити більше, зажадали вони на конференції донорів, присвяченій фінансуванню шкільних програм для дітей у надзвичайних ситуаціях. «Інакше про дівчаток скоро забудуть», – заявила у своєму відеозверненні лауреат Нобелівської премії миру та борець за права дітей Малала Юсафзай із Пакистану. “Просто говорити і нічого не робити недостатньо”, – заявила в четвер у Женеві 20-річна Сомайя Фарукі, капітан афганської жіночої команди з робототехніки.

Фарукі змогла залишити Афганістан після приходу до влади руху ісламізму «Талібан» влітку 2021 року. Таліби дедалі більше виключають дівчаток та жінок із суспільного життя. Їм більше не дозволяється відвідувати середні школи або складати вступні іспити до університетів.

“Ми більше не можемо бачити зірки”

“Поставте себе на місце дівчаток і жінок: що б ви відчували?” – Запитала Фавзія Куфі, колишній заступник спікера парламенту в Кабулі. Вона бігла за кордон після замахів на її життя. Жінки кажуть мені: «Небо звалилося на нас. Ми більше не бачимо зірок». За її словами, те, що таліби насаджують в Афганістані, не має нічого спільного з культурою чи релігією, ісламом, а суперечить тим і іншим.

«Талібан» відмовляє дівчаткам у шкільній освіті, бо вони хочуть мати завзято женоненависницьке суспільство. Упокорюючи крила дівчаток, вони не дозволяють їм реалізувати свій потенціал», – сказав отець Малали Зіяуддін Юсафзай, голова Фонду Малали та вчитель. Він сказав, що тримати гроші на допомогу неправильно. “Ви караєте людей за помилки талібів”, – сказав він.

Гордон Браун, спеціальний посланник ООН з питань освіти, закликав виділяти більше грошей на підпільні школи, програми онлайн-навчання, стипендії та чинити тиск на країни з переважним мусульманським населенням, щоб вони використали свій вплив на талібів та вимагали дотримання права дівчаток на освіту. Фонд ООН Education Cannot Wait планує забезпечити освіту у надзвичайних ситуаціях до 2026 року на суму 1,5 мільярда доларів.

Читайте також:  Уганда ухвалила новий закон проти гомосексуалістів

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я