Українська протиповітряна оборона в оперативній підготовці

96

За кілька тижнів солдати з України мають навчитися використовувати західну протиповітряну оборону у Німеччині. Це навчання є перепідготовкою, а чи не новим стартом.

 

Українська протиповітряна оборона в оперативній підготовці

Навчання українських солдатів системі протиповітряної оборони Patriot у Німеччині швидко просувається, за даними ВВС. Українці дуже мотивовані і часто мають досвід бойових дій, тому навчання йде «швидше, ніж очікувалося», сказав у середу командир німецького навчального підрозділу. Навчальний курс для приблизно 70 осіб, доставлених до Німеччини із зони бойових дій, триватиме близько двох тижнів на об’єкті бундесверу, який не буде названо з міркувань безпеки.

Patriot – одна з найсучасніших систем протиповітряної оборони у світі. Вона може використовуватися для боротьби з літаками, балістичними та крилатими ракетами супротивника. На відстані близько 100 кілометрів і на висоті до 30 кілометрів ракети системи ППО можуть вражати цілі в уявному дзвоні навколо позиції – залежно від ракети. Разом із США Німеччина погодилася надати Україні за однією системою сучасної протиповітряної оборони для захисту від російських атак, які дедалі частіше націлені на громадянську інфраструктуру країни.

У Німеччині українців навчають трьох завдань. Вони навчаються працювати в пункті управління вогнем, практичної експлуатації пускових установок – так називаються мобільні пускові установки – а також технічного обслуговування та ремонту системи озброєння.

Українці привносять досвід

«Наша бригада – бойова бригада, і ми маємо бойовий досвід», – сказав український офіцер у середу на території бундесверу. “Наш підрозділ вже збив понад 200 цілей”, – сказав він. Згідно з заявою, основною зброєю на даний момент є система ППО С-300, розроблена за радянських часів, можливості та обмеження якої добре відомі російському супротивникові. Patriot також може використовуватися для захисту від тактичних балістичних ракет, що неможливо з С-300.

Читайте також:  Різка критика з боку Москви

Нещодавно український солдат був розгорнутий у районі свого рідного міста Дніпра, де в середині січня російська ракета руйнівно вразила житлову багатоповерхову будівлю лише за 800 метрів від її будинку, як він описує. Для української протиповітряної оборони це чорний годинник, «складне, похмуре почуття», коли нападник долає оборону, каже 40-річний офіцер. Тоді зрозуміло, що гинуть люди чи руйнується інфраструктура. Але це обов’язково людський чинник. У багатьох випадках протиповітряна оборона сягає своїх технічних меж».

Українці навчаються у Німеччині шість днів на тиждень. На полігоні системи зброї працюють у тренувальному режимі. Вантажівки з причепленими кранами піднімають відра, що розгойдуються, з водою для тренувань, працюють генератори, гудять гідравлічні насоси. За кілька тижнів чоловіки – жінок серед них немає – навчаються з того, на що у солдатів бундесверу зазвичай йдуть місяці. «Мотивація висока, бо всі знають, навіщо це потрібно», – каже один із німецьких офіцерів.

“Переломний момент” в обороні

«Patriot – найсильніша система захисту від тактичних балістичних ракет. Саме для цього систему оптимізовано», – каже офіцер з підготовки. Інший офіцер говорить про «gamechanger» – зброю, яка змінює правила на полі бою на користь українців – тому що вона стріляє далі і швидше, ніж системи, що існували раніше. Бундесвер має 12 систем Patriot, 3 з яких використовуються у Польщі та 2 у Словаччині. Декілька з них нині модернізуються промисловістю. Це дефіцитний товар. Під час холодної війни бундесвер мав 36 таких систем.

Пускові станції встановлені на великих чотиривісних вантажівках MAN. Вони складаються із чотирьох каністр. Це довгі ящики, де зберігаються ракети. В систему також входять станція управління вогнем, радар і великий генератор – солдати називають їх «тріумвіратом». Система класифікує літаючі в небі об’єкти за категоріями “друг” і “ворог”. У разі загрози солдати у пункті управління запускають керовані ракети, щоб знешкодити об’єкти нападу. Згідно з більш ранньою інформацією, одночасно може відстежуватися до 50 можливих цілей і до п’яти можуть бути активно задіяні.

Читайте також:  Економіка України впала майже на третину

Ракети Patriot працюють у зв’язці з іншими системами. Спрощено можна сказати, що системи, подібної до тієї, яку надала Німеччина, достатньо для захисту міста середнього розміру. Як тільки мобільна система прибуває до місця призначення, вона може бути готова до розгортання протягом кількох хвилин. Однак вона також особливо вразлива під час маршу до місця розгортання.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я