Німеччина та Киргизстан хочуть більш тісного партнерства

14

Шапаров висловив сподівання на збільшення німецьких інвестицій.

 

Німеччина та Киргизстан хочуть більш тісного партнерства

Німеччина та Киргизстан хочуть поглибити свої відносини і, зокрема, тісно співпрацювати в економічній сфері. Про це заявили федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр та його колега Садір Шапаров після переговорів у столиці Бішкеку.

“Німеччина хоче більш тісного партнерства з державами Центральної Азії, тим більше в ці напружені часи, в які ми живемо”, – сказав Штайнмаєр. Шапаров сказав, що між двома країнами існує “дуже великий нереалізований потенціал двостороннього співробітництва”.

Шапаров висловив сподівання на збільшення німецьких інвестицій та передачу технологій у його країну. За словами Штайнмайєра, економічні відносини «безперечно, мають великий потенціал». Однак він зазначив, що компанії шукають гарних рамкових умов. «Це також включає демократичні стандарти та верховенство закону». Він сказав, що передасть заяву Шапарова у Німеччині про те, що боротьба з корупцією та необхідне оформлення судових та правоохоронних органів є одними з його пріоритетів.

Торгівля між Німеччиною та Киргизстаном досі перебувала на низькому рівні. За даними компанії Germany Trade & Invest, у 2021 році Німеччина імпортувала товарів на суму близько 20 мільйонів євро та експортувала товарів на суму трохи менше 49 мільйонів євро. Інвестиційна активність німецьких компаній на низькому рівні. Однак Киргизстан цікавий для Німеччини через свої сировинні ресурси. Тут є великі родовища рідкоземельних металів та золота. Киргизстан управляється авторитарним режимом. Правозахисні організації критикують недоліки, наприклад свободу преси.

Федеральний президент закликає вплинути на Афганістан

Штайнмаєр закликав керівництво Киргизстану використати свій вплив для покращення ситуації в Афганістані. «Нинішня ситуація в Афганістані під владою талібів є неприйнятною». За його словами, це особливо стосується систематичного придушення жінок та дівчаток та гуманітарного становища значних верств населення. «Я попросив, щоб контакти та вплив, які є в Киргизстані, були використані і в Афганістані».

Читайте також:  Кречмер бачить потенціал для розвитку відносин із США

Штайнмаєр висловив розуміння того, що Киргизстан утримався під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН з питань війни в Україні. Він сказав, що Німеччина бачить особливі відносини з Росією, з якою у Киргизстану багато історичних, економічних, культурних та людських зв’язків. “На цьому фоні ми також не розуміємо голосування як сигнал про те, що Киргизстан виправдовує застосування військової небезпеки”.

Штайнмайєр з очікуваннями щодо санкцій щодо Росії

Федеральний президент, однак, закликав дотримуватись санкцій, введених проти Росії. “Це правда, що країнам Євразійського економічного союзу складніше відстежувати транспортування товарів та вантажів через кордон”, – сказав він. «Проте, ми маємо надію, що в тісній співпраці з відповідальними сторонами Європейського союзу тут будуть знайдені можливості, і там, де мають місце ухилення від санкцій, їх вдасться уникнути в майбутньому».

Євразійський економічний союз, в якому домінує Росія, є об’єднанням держав без митних кордонів за прикладом ЄС.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :