“Ініціатива Zusammenrücken” – притулок правих екстремістів

27

Мета – реалізація способу життя, орієнтованого на расистські та етнічні ідеї.

«Ініціатива Zusammenrücken» – притулок правих екстремістів

Поселенський рух «Ініціатива Zusammenrücken», який діє в основному в Саксонії та Тюрингії, тепер перебуває під наглядом Федерального відомства з охорони конституції як доведений правоекстремістський почин. Представник Федерального відомства з охорони конституції (BfV) оголосив про це у четвер.

Ця група «неодноразово використовує фелькіш та ксенофобські висловлювання», – цитує «Таз» заяву Відомства з охорони конституції. «Її представники відкрито та регулярно висловлюють виключно етнічне розуміння народу з частим зверненням до націонал-соціалістичної термінології», – пояснили у відомстві у відповідь на запитання газети.

У своїй щорічній доповіді Управління захисту Конституції окремо перераховує зусилля правих екстремістів зі створення поселень. У доповіді йдеться, що метою цих рухів є «збереження німців». У цьому контексті «німецькість» визначається насамперед зверненням до етнічної концепції народу в сенсі ідеології волкіш «кров і грунт».

Німці із Заходу мають переїхати на Схід

Президент BfV Томас Хальденванг на презентації доповіді у вівторок заявив, що поселенці-фолькіші намагаються захопити невеликі території. «Прикладами такого підходу є передбачуваний рух «Анастасія» та правоекстремістська мережа «Ініціатива Zusammenrücken», – продовжив він. У своїх заявах «Ініціатива Zusammenrücken» намагається переконати німців із заходу Федеративної Республіки переїхати на схід, наводячи як аргументи, зокрема, дешеве житло та меншу частку людей з міграційним минулим.

Ініціатива Zusammenrücken» має розглядатися «як поселенська акція, що має особливо фелькіш-націоналістичний характер», уточнило у четвер земельне відомство із захисту конституції Саксонії. Це міжпартійна мережа правих екстремістів, яка хоче мобілізувати «етнічних німців» на переїзд до «Центральної Німеччини» та дає їм поради. Група з’явилася переважно у Лейснізі (район Центральної Саксонії).

Читайте також:  Масова втеча населення в секторі Газа напередодні наземного настання Ізраїлю

За даними LfV, кілька правих екстремістів із різних регіонів оселилися у Саксонії зі своїми сім’ями протягом кількох років. Вони приїхали з Рейнланд-Пфальца, Північного Рейну-Вестфалії, Нижньої Саксонії, а також з Мекленбурга-Передньої Померанії. Їх особливо залучають сприятливі фактори розташування, такі як недороге житло, низькі ціни на нерухомість або віддаленість сільської місцевості. “Проекти поселень можна розглядати як ще одне свідчення нинішніх зусиль щодо створення мереж у рамках правоекстремістської сцени”, – сказала представниця LfV.

Рекламуються поселення у «Центральній Німеччині»

За даними саксонської LfV, “Ініціатива Zusammenrücken” рекламує поселення в “Центральній Німеччині” з лютого 2020 року, особливо на своєму телеграм-каналі і через різні правоекстремістські видання. Деякі з тих, хто переїхав, належали до неонацистської сцени, дехто перебував у партіях вкрай правого спектру. Серед них були й колишні члени неонацистської організації Heimattreue Deutsche Jugend, яка була заборонена у 2009 році. «З роками ці зв’язки зберігаються, один залишається вірним сцені та її антиконституційним цілям», – йдеться у повідомленні.

«Екстремістські ідеї передаються наступним поколінням у рамках так званих «поселенських громад». Метою є реалізація способу життя, орієнтованого на расистські та етнічні ідеї, який має стати знаком проти «відчуження» іммігрантів, яке сприймає сцена», – пояснила представниця LfV. Про це свідчить висловлювання одного із протагоністів ініціативи. Він вважає Саксонію ідеальною територією для реалізації проекту, тому що «тут людину, як і раніше, приймають як справжнього німця» і «він може знову рости як народ у світі».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я