Війна проти України: ситуація на 23 червня

41

Президент України Зеленський звинувачує Москву в ядерному терорі і вимагає звільнити Запорізьку атомну електростанцію, зайняту російськими військами.

 

Війна проти України: ситуація на 23 червня

Президент України Володимир Зеленський знову звинуватив Москву в терорі та закликав вивести російські війська із Запорізької атомної електростанції. «Потрібна повна евакуація Запорізької атомної електростанції», – сказав він у своєму щоденному відеозверненні вчора ввечері. Війна проти України: ситуація на 23 червня

Зеленський закликає до міжнародного тиску з ядерного питання

Він сказав, що світ має посилити тиск на Москву, щоб запобігти ядерній катастрофі. Радіоактивність не знає нейтралітету, сказав він, звертаючись до тих країн, які досі не зайняли жодної позиції у конфлікті. Зеленський повторив звинувачення у тому, що Москва планує атаку на Запорізькій атомній електростанції, яку вона потім цинічно «сподівається сховати під тією чи іншою катастрофою». Він поінформував про небезпеку представників найбільших західних індустріальних держав (G7) і промислово розвинених країн (G20), а також міжнародні організації.

Зеленський не навів конкретних доказів своїх звинувачень на адресу Москви. Натомість він послався на руйнування Каховської греблі. Після її пошкодження Каховське водосховище розлилося, і більшість південної української області Херсон виявилася затопленою. Київ та Захід звинувачують у цьому Москву. Росія заперечує, що підірвала греблю.

Ситуація на 23 червня та контрнаступ ЗСУ

У той час як Зеленський у своєму відеозверненні здебільшого промовчав про події на фронті, українські військові повідомили про нові успіхи. Згідно з їхніми власними заявами, збройні сили досягли успіхів у наступі на півдні країни. «На півдні продовжуються атаки наших сил, ми поступово просуваємося вперед, частково досягаємо успіху, відтісняючи противника і випрямляючи фронт», – написала заступник міністра оборони в Києві Ганна Маляр у своєму Telegram-каналі. За її словами, атаки йдуть у напрямку Мелітополя та Бердянська.

Читайте також:  "Укрпошта" започатковує нову еру логістики з відкриттям автоматизованого терміналу в Одесі

Однак великі міста, згадані Маляром, все ще знаходяться далеко від фронту в окупованій Росією глибині півдня України. Незважаючи на декларований прогрес, українські військові, мабуть, не захопили більше жодного населеного пункту. У всякому разі, в доповіді Маляр такої інформації немає: вона завжди однією з перших повідомляла про захоплення восьми відвойованих населених пунктів.

Доповідь ООН: Росія відповідає за вбивство 136 дітей

Організація Об’єднаних Націй звинувачує Росію у серйозних злочинах проти дітей під час агресивної війни проти України. Це випливає із внутрішньої доповіді ООН, з якою Deutsche Presse-Agentur вдалося ознайомитися вчора в Нью-Йорку. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш звинуватив Росію у вбивстві 136 дітей минулого року та сказав, що він «шокований». Російська армія була включена до складеного ООН списку організацій, які вчиняють серйозні злочини проти дітей у збройних конфліктах. Водночас, ООН також звинуватила Україну в тому, що вона несе відповідальність за вбивство дітей.

Згідно зі списком ООН, минулого року в Україні було вбито 477 дітей. 136 вбивств було приписано російським силам та союзникам, 80 – українським військам. В інших жертвах не можна з упевненістю звинуватити жодну з двох сторін, що воюють. Діти здебільшого загинули внаслідок авіаударів, додає видання. Такі удари завдаються російськими військами по українських містах та селах. ООН наголосила, що існує велика «кількість незареєстрованих випадків» через суворі правила перевірки.

Німеччина ухвалила «естафету» конференції з відновлення України

Після завершення дводенної конференції з відновлення України у Лондоні Німеччина прийняла «естафету» щодо проведення заходу наступного року. Федеральний міністр розвитку Свенья Шульце вчора зробила позитивний висновок із зустрічі в британській столиці: «Останні два дні вражаюче показали, що ми як міжнародна спільнота продовжуємо стояти пліч-о-пліч з Україною», – йдеться у заяві політика СДПН.

Читайте також:  Загроза ядерного удару реальна - керівництво ВСУ

На зустрічі у середу міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн висловили впевненість у тому, що Україна вступить до ЄС. «Необхідні реформи мають бути у центрі уваги конференції наступного року», – заявила Бербок.

Росія продовжила термін попереднього ув’язнення для американського журналіста

Тим часом судові органи Росії підтвердили продовження терміну попереднього ув’язнення для американського журналіста Евана Гершковича, заарештованого за звинуваченням у шпигунстві. Учора суд у Москві відхилив апеляцію адвокатів Гершковича, повідомляє агентство Інтерфакс. 31-річний журналіст працює в американській газеті Wall Street Journal. Репортера було заарештовано в березні секретною службою ФСБ в Єкатеринбурзі, місті з більш ніж мільйонним населенням на Уралі. Його звинувачують у збиранні секретної інформації про військово-промисловий комплекс Росії для американських агентств.

Ситуація на 23 червня: що станеться сьогодні

На тлі звинувачень України в ядерному терорі проти Москви сьогодні Росію відвідує голова Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі. У російському балтійському ексклаві Калінінграді аргентинець зустрінеться з головою російського атомного агентства “Росатом” Олексієм Ліхачовим, щоб обговорити ситуацію на Запорізькій атомній електростанції.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я