Український наступ розпочався – “Нью-Йорк Таймс”

6

За повідомленнями ЗМІ, Україна розпочала найбільший на сьогодні контрнаступ на півдні країни. У ньому беруть участь тисячі солдатів. “Це великий тест”, – кажуть у Вашингтоні.

Український наступ розпочався - "Нью-Йорк Таймс"

Український наступ розпочався – «Нью-Йорк Таймс»

Український наступ почався: У ході контрнаступу, що триває вже близько семи тижнів, українські збройні сили почали свій найзначніший на сьогоднішній день поступ проти російських загарбників, повідомляє газета «New York Times».

Тисячі солдатів, частина з яких була навчена та оснащена Заходом, задіяні на південному сході країни і досі перебували в резерві, повідомляє американська газета з посиланням на двох неназваних чиновників Пентагону. Мета – просунутися на південь через мінні поля та інші загородження, встановлені Росією, до міста Токмак і, по можливості, до Мелітополя, розташованого приблизно за 40 кілометрів від узбережжя.

«Це велике випробування»

За його словами, мета полягає в тому, щоб перерізати сухопутний міст між окупованою Росією Україною та Кримським півостровом або принаймні просунутися досить далеко, щоб стратегічно важливий півострів опинився в зоні досяжності української артилерії. Чорноморський півострів був анексований Росією у 2014 році. За словами українських офіційних осіб, у разі успіху просування може тривати до трьох тижнів. Білий дім та Пентагон уважно стежать за тим, що відбувається. “Це великий тест”, – цитує газета The New York Times високопосадовця. Газета “Вашингтон Пост” також повідомила про нову спробу українських військових вийти до Азовського моря.

ISW: деякі російські оборонні споруди прорвані

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у Вашингтоні пише про значний контрнаступ українських військ на заході Запорізької області, внаслідок якого, мабуть, було прорвано деякі російські оборонні позиції на південь від Оріхова. Однак у середу інститут попередив, що західні офіційні особи покладають великі надії на швидке просування українських військ, яке навряд чи буде їм під силу. Хоча ISW, як і раніше, вважає, що Україна може досягти значного прогресу у своїх контрнаступальних операціях, це відбудеться протягом тривалого часу, йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Війна в Україні 18 грудня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я