В українській армії запрацювали мобільні майстерні

82

Пересувні комплекси призначені для ремонту бойової техніки у польових умовах.

В українській армії запрацювали мобільні майстерні.  Фото: Прес-служба Міністерства оборони України

Благодійний фонд «Повернися живим» закупив для ЗСУ у Словаччині дві пересувні майстерні для ремонту колісної бойової техніки, в тому числі зразків НАТО. В українській армії до нового року чекають ще чотири такі комплекси. Вартість кожного – 320 тисяч євро.

В українській армії розраховують на довгострокові рішення

Активісти фонду «Повернися живим» кажуть, що не заощаджують на надійності того, що купують. «Головні критерії – якість, комплексність рішення та його завершеність. Тільки під ключ», — упевнений голова фонду Тарас Чмут. Від надійності мобільних майстерень залежить боєздатність американських HIMARS та іншої техніки, яку Україна отримує із країн НАТО.

Як і будь-які інші пристрої, зброя має запас міцності. А у бойових умовах цей запас значно скорочується, навіть якщо техніка не потрапляє під вогонь супротивника. У фонді заявляють, що нові придбання закладають основу ремонтної інфраструктури. «Те, що в нас було досі, — цього явно не вистачало для тих обсягів техніки, яку одержують ЗСУ», — каже пан Чмут.

Замовники врахували досвід перших місяців війни

Ремонтні комплекси, які зараз освоюють бійці, було зроблено на замовлення. Активісти фонду звернулися до військових, які склали технічне завдання, яке отримав розробник. Досі за ремонтними послугами ЗСУ часом доводилося звертатися до приватних майстерень. Іноді писали і заводи-виробники, просили запчастини.

Йдеться насамперед про позашляховиків, які армія активно використовує не лише для доставки людей та вантажів, а й як база для кулеметів, гармат та ракетних установок. Українські умільці практично у промислових масштабах виробляють так звані «бандеромобілі». В українській армії вони використовуються для раптових атак, у тому числі у тилу противника.

Тепер ремонт до зламаної техніки приїжджатиме сам — це базовий фургон і причіп. Там все необхідне для роботи механіків: від найпростіших слюсарних лещат до шиномонтажних та діагностичних інструментів. Загальна вартість шести мобільних комплексів, які стануть до ладу ЗСУ, становитиме майже 800 тис. євро. Загалом з початку війни фонд «Повернися живим» зібрав понад 130 млн. євро.

Читайте також:  Обмеження МОК для російських спортсменів: Москва відповіла

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я