Участь Нетаньяху у судовій реформі незаконна

15

Новий закон в Ізраїлі покликаний ускладнити процедуру усунення глави уряду з посади. Але прокурор вважає незаконним, що над ним хоче працювати сам прем’єр-міністр.

Генпрокурор Ізраїлю: участь Нетаньяху у судовій реформі незаконна

Генеральний прокурор Ізраїлю Галі Бахарав-Міара назвала участь прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху у судовій реформі незаконною та попередила про наслідки. «Ваша заява вчора ввечері та будь-які дії, зроблені з цього питання, незаконні та заплямовані конфліктом інтересів», – написала Бахарав-Міара у листі Нетаньяху, опублікованому в п’ятницю в ізраїльських ЗМІ.

Глава уряду закликав до єдності у зверненні до нації у четвер увечері та оголосив про свій намір у майбутньому брати активну участь у всеосяжному законодавчому проекті. Бахарав-Міара заборонив це робити на початку лютого, оскільки він міг отримати вигоду з планованих змін у ході судового процесу у справі про корупцію. Досі реалізацією планів реформи керували міністр юстиції Ярів Левін та депутат Сімха Ротман.

Перший закон спірної судової реформи

До виступу Нетаньяху парламент Ізраїлю ухвалив закон, який значно ускладнює процедуру імпічменту глави уряду. Це була перша поправка до закону в рамках суперечливої ​​судової реформи правого релігійного уряду. Зміни розглядаються як особисто для Нетаньяху, який нині звинувачується у шахрайстві, розтраті та хабарництві. Він завжди заперечував ці звинувачення і наголошував, що плани уряду не мають жодного відношення до його судового процесу.

Коаліція навколо Нетаньяху звинувачує Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення. Тому в майбутньому парламент повинен мати можливість скасовувати рішення Верховного суду простою більшістю голосів. Крім того, буде змінено склад органу, який призначає суддів. Критики бачать поділ влади під загрозою і попереджають про небезпечну державну кризу.

Читайте також:  Угода зі США про обмін ув'язненими

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я