Фінляндія та Швеція не видали Туреччині жодного терориста

25

Раніше країна висунула такі умови скандинавським державам щодо їхнього вступу до НАТО.

Фінляндія та Швеція не видали Туреччині жодного терориста.  Фото: Andrzej Rostek/Shutterstock.com

Фінляндія та Швеція поки не видали Туреччині жодного терориста. Раніше країна висунула такі умови скандинавським державам щодо їхнього вступу до НАТО.

Фінляндія та Швеція не видали Туреччині жодного терориста

Глава Мін’юсту Туреччини нагадав про позицію своєї країни щодо членства двох північних країн у НАТО. В Анкарі раніше заявляли, що меморандум, підписаний зі Швецією та Фінляндією на полях червневого саміту НАТО в Мадриді, не має остаточного характеру, і турецький парламент може не схвалити його, якщо дві північні країни не виконають закріплених у ньому зобов’язань щодо протидії терористичним організаціям.

На шляху вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, як і раніше, є перешкоди.  Фото: AntonSAN/Shutterstock.com

Раніше міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто в інтерв’ю MTV Uutiset заявив, що вступ до НАТО може призвести до «кризової ситуації». За його словами, Альянс може зіштовхнутися зі складнощами при проектуванні системи розміщення оборонної системи, якщо Гельсінкі та Стокгольм не приєднаються до програми одночасно.

«Якщо одночасно вступити до альянсу не вийде, у такій кризовій ситуації доведеться замислитись, що робити далі», – зазначив Хаавісто.

Він також зазначив, що Анкара упереджено ставиться до Стокгольма через курдське питання, що призводить до розходження ідеології НАТО між Фінляндією та Швецією. За його словами, зараз багато країн-членів Альянсу ведуть діалог з Туреччиною, щоб уникнути майбутніх конфліктів.

Найшвидший процес приєднання до історії НАТО

Відомо, що вступ до НАТО Швеції та Фінляндії ратифікували 28 із 30 членів альянсу, заявив сьогодні, 20 жовтня, прем’єр Швеції Ульф Крістерссонн на спільній прес-конференції з генсеком альянсу Єнсом Столтенбергом.

«Як запрошені країни, ви (Швеція та Фінляндія) зараз інтегруєтеся в політичні та військові структури… Багато країн надали гарантії безпеки обом країнам. НАТО збільшило свою присутність у регіоні Балтійського моря», – сказав генсек військового блоку.

Читайте також:  Напад на синагогу у Тунісі: Четверо загинули

Він зазначив, що «процес приєднання став найшвидшим у сучасній історії НАТО».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я