Ситуація на війні в Україні на 14 липня

15

«Потрібно бути вдячним і за невеликі успіхи на фронті», – каже Зеленський, – і тим самим знижує сподівання на швидкий прорив київських військ.

 

Ситуація на війні в Україні на 14 липня

Ситуація на війні в Україні на 14 липня: президент України Володимир Зеленський пом’якшив очікування від наступальної операції Києва, що триває. «Ми маємо дуже чітко – максимально чітко – розуміти, що російські війська на наших південних та східних територіях зроблять усе можливе, щоб зупинити наших солдатів», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні у п’ятницю. Тому, за його словами, треба бути вдячним за кожен кілометр просування своїх військ та за кожен успіх у бою. Ця заява свідчить про труднощі, з якими стикаються українські військові під час наступу.

Після саміту НАТО у Вільнюсі, з якого Зеленський повернувся з обіцянками «сімки» про безпекове партнерство, а не із запрошенням вступити до НАТО, увага глави держави переключилася на поточні події на фронті. На зустрічі з військовим керівництвом 45-річний президент повідомив, що обговорювалися питання ведення бойових дій, постачання військ та координацію постачання озброєнь та боєприпасів з партнерами. Він також повідомив про майбутню реформу військової підготовки.

На початку червня українські війська розпочали наступ на півдні країни з метою повернення територій, захоплених Росією на початку її агресивної війни, яка тривала понад 16 місяців. Поки що успіхи українців на місцевості невеликі. Обидві сторони повідомляють про тяжкі бої.

Ситуація на війні в Україні та гроші на відновлення

Україна поскаржилася на недостатнє міжнародне фінансування проектів швидкого відновлення, запланованих на цей рік. Із очікуваних 12,5 млрд євро було надано лише 3,5 млрд євро, заявив у п’ятницю міністр фінансів Сергій Марченко. Пріоритет було віддано «швидкій реконструкції», оскільки вона забезпечить безпечні умови життя українців та відновлення економіки. Серед основних напрямків – ключова інфраструктура та енергетичний сектор, ремонт будинків та розмінування.

Читайте також:  Війна в Україні 29 жовтня

Настоятель київського монастиря поміщений у СІЗО

Настоятель всесвітньо відомого Київського печерного монастиря Павла, який раніше перебував під домашнім арештом, тепер ув’язнений судом української столиці. Митрополита Української Православної Церкви звинувачують у виправданні російської агресивної війни та національної агітації, повідомила в п’ятницю національна телекомпанія Suspilne Media. Затримання триватиме до 14 вересня.

Українська влада вже кілька місяців веде репресії проти ченців Української православної церкви. Зеленський вважає, що церква кишить шпигунами, лояльними московському режиму. Українська Православна Церква до початку війни була тісно пов’язана із Московським Патріархатом. Тільки після початку війни вона оголосила про відокремлення від Москви. Проте у Києві вона вважається політично ненадійною. Тож політичне керівництво країни хоче передати Києво-Печерську лавру ще молодій Православній церкві України.

Естонія видала США російського громадянина

Естонія видала США російського громадянина, підозрюваного у зв’язках із ФСБ Росії. Передбачається, що він допомагав оминати санкції. Обвинувальний висновок щодо Вадима К. мав бути зачитаний у п’ятницю, повідомили у судових органах США. Обвинувачений підозрюється в тому, що допомагав внутрішній розвідці ФСБ переправляти до Росії технології військового та цивільного призначення, а також велику кількість боєприпасів від американських компаній для підтримки «російської військової машини». При цьому він нібито порушував вимоги експортного контролю та економічні санкції США. У разі винесення обвинувального вироку К. загрожує до 30 років позбавлення волі.

Для приховування своєї злочинної діяльності 48-річний До. використовував підставні фірми, йдеться у заяві. Естонія, як стверджується, служила перевалочним пунктом для контрабанди товарів із США Росію. Як повідомляється, естонська влада на запит США заарештувала К. 27 жовтня 2022 року, коли він намагався ввезти до Росії близько 35 різних видів напівпровідників та електронних компонентів, деякі з яких були вироблені в США і підлягали експортному контролю. У четвер він був екстрадований до США.

Читайте також:  Війна в Україні 26 грудня

Мінськ: бійці «Вагнера» перебувають у Білорусії та тренують війська

За повідомленнями з Мінська, найманці з російської приватної армії Вагнера прибули до Білорусі після кількох тижнів спекуляцій щодо їхнього місцезнаходження. Бійці розпочали роботу як інструктори з низки військових дисциплін, повідомило у п’ятницю білоруське Міністерство оборони. Табір розташований в Осиповичах, приблизно за 100 кілометрів на південний схід від столиці Мінська.

У відеоролику, опублікованому міністерством, йдеться про те, що найманці «Вагнера» передають свій бойовий досвід білоруським збройним силам. Військовослужбовці цієї країни, яка є близьким союзником Росії за правителя Олександра Лукашенка та також надає свої території для нападів на Україну, висловили в ролику подяку за навчання.

Що буде важливим сьогодні

За допомогою касетних боєприпасів, що надійшли, Україна сподівається форсувати свій великий наступ з метою відвоювання власних територій на сході та півдні країни. Російські війська продовжують опір на укріплених оборонних рубежах фронту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я