Ліва партія відзначила річницю закінчення Другої світової війни

22

Ліва партія в Саксонії відзначила річницю закінчення Другої світової війни та закликала до дипломатичних зусиль щодо війни Росії проти України.

 

Ліва партія відзначила річницю закінчення Другої світової війни

Ліва партія в Саксонії відзначила річницю закінчення Другої світової війни та закликала до дипломатичних зусиль щодо війни Росії проти України. «Багато хто стурбований тим, що війна в Україні може перерости в нову світову пожежу», – заявили в керівництві партії у понеділок. «Закликати до дипломатії замість воєнних дій на цій підставі цілком законно. Але ми також прислухаємося до людей, які дивляться на це інакше і наголошують, перш за все, на обороні. У освіченому суспільстві має бути можливість обговорювати різні позиції та варіанти дій. Ми наполягаємо на пріоритеті дипломатії навіть якщо інші сторони звернулися до пріоритету війни».

Ми повинні зберегти живу пам’ять про злочини нацистів, а також пам’ять про тих, хто поклав їм кінець. 8 травня – День визволення, і наше гасло залишається: Ніколи більше війни! Ніколи більше фашизму! Ці два поняття нерозривно пов’язані одне з одним», – йдеться у заяві, підписаній лідерами партії Сюзанною Шапер та Штефаном Хартманном та лідером парламентської групи Ріко Гебхардтом. «Без Червоної Армії звільнення від фашизму було б неможливим. Народи Радянського Союзу – зокрема український народ – особливо постраждали від винищувальної війни Німеччини, в якій загинуло понад 27 мільйонів людей».

Гебхардт звинуватив саксонський уряд у тому, що він бере активну участь у заходах, присвячених руйнуванню Дрездена під час Другої світової війни, але не бере участі у Дні визволення. Це була «дивна розстановка пріоритетів»: «У 2024 році уряд землі має більш делікатно поставитися до 8 травня та відчутно оцінити досягнення тих, хто звільнив Європу від фашистської тиранії! Виборчому сприйняттю не місце у політиці пам’яті».

Читайте також:  Війна в Україні 28 грудня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я