Мексика побоюється плавучої стіни проти міграції

12

Стримуючий захід: буї використовуються для запобігання перетину мігрантами річки Ріо-Гранде та в’їзду до США. Мексика вимагає усунути плавучий бар’єр.

 

Мексика побоюється плавучої стіни проти міграції

Уряд Мексики висловив стурбованість у зв’язку з будівництвом плавучого бар’єру на прикордонній річці Ріо-Гранде, спрямованого проти нелегальної міграції до США. Розміщення буїв на середині річки може перешкодити нормальній течії води, йдеться у дипломатичній ноті МЗС Мексики, спрямованій у п’ятницю уряду США. Загородження річки також порушує двосторонні та міжнародні договори, йдеться у ноті. Мексика вже вимагала прибрати загородження. Критика зазнала також будівництва загородження з колючого дроту на острові біля американського штату Техас.

Будівництво плавучого бар’єру у міста Ігл Пасс, який може зробити перетин кордону ще небезпечнішим для мігрантів, було замовлено губернатором Техасу Грегом Ебботтом. За словами республіканця, будівництво бар’єру посилить заходи стримування, які вживає його адміністрація проти нелегальних перетинів кордону з боку Мексики. «Тепер у нас є буї на воді, щоб запобігти перетину людьми середньої частини річки Ріо-Гранде та в’їзду до штату Техас», – заявив Ебботт в інтерв’ю телеканалу Fox News, згідно з офіційною заявою.

Мексика перебуває на шляху міграції людей, які намагаються потрапити до США. Вони рятуються від злиднів, насильства та політичних криз у своїх країнах. У період із жовтня 2021 по жовтень 2022 року прикордонний патруль США зафіксував понад два мільйони спроб потрапити до США. Крім мігрантів із Центральної Америки, дедалі більше людей прибуває з Венесуели, Гаїті та Куби.

Читайте також:  Рівнянин врятував побратимів та отримання звання Героя України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я