Сировину для «брудної бомби» росіяни одержують на ЗАЕС

27

Такі підозри висловлює керівництво українського «Енергоатому».

Сировину для «брудної бомби» росіяни одержують на ЗАЕС.  Фото: ArticCynda/wikipedia.org

«Енергоатом» робить свої висновки із підозрілої активності росіян на території сховища відпрацьованого ядерного палива ЗАЕС. Вони самотужки будують якісь об’єкти. Інспекторів МАГАТЕ та український персонал станції на будмайданчик не допускають. Сировина для “брудної бомби” на атомній станції є у ​​великих кількостях.

Сировина для «брудної бомби»: на ЗАЕС її вистачає

Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) на ЗАЕС — найбільше в Європі, так само, як і сама станція. Там зберігаються 174 контейнери, у кожному — 24 контейнери меншого розміру. Їхня розгерметизація, за даними «Енергоатому», призведе до радіоактивного зараження сотень квадратних кілометрів прилеглої території. Серед перших постраждає містечко атомників, Енергодар. Він перебуває під контролем РФ.

«Енергоатом» називає будівництво незаконним втручанням у проект СВВЯП, який розроблявся насамперед з урахуванням міркувань безпеки. Крім того, будівництво порушує вимоги ліцензії МАГАТЕ та інших міжнародних регламентів у сфері ядерної та радіаційної безпеки.

Сировина для «брудної бомби» та пропаганда

Атомники звертають увагу на інформаційне тло. Представники російської влади на рівні аж до міністра оборони заявляють про підготовку Україною горезвісної «брудної бомби». Це звичайний боєприпас, начинений радіоактивними елементами радіологічна зброя.

Пропагандистський ефект посилила публікація карти із зазначенням територій, які вразить брудний вибух. В епіцентрі – Запорізька електростанція.

Представники «Енергоатому» закликають МАГАТЕ негайно відреагувати на те, що відбувається. Підсумком втручання має стати демілітаризація ЗАЕС та її околиць.

Читайте також:  Зеленський повернув додому захисників заводу "Азовсталь"

Пропаганда та «брудна бомба»

Спостерігачі, втім, наголошують не на «брудній бомбі», а на пропагандистському галасі та ядерному шантажі Кремля. “Приховані” дії росіян на ЗАЕС у цю логіку також вписуються. Якби РФ хотіла створити таку бомбу, сировину можна було б дістати на території Росії. Вважається, що там найбільші запаси ядерних відходів, зокрема безгоспних.

Це можуть бути радіоактивні б/в «запчастини» від медичного обладнання, наукових приладів та маяків, в яких встановлені «довгограючі» атомні елементи живлення. У розпорядженні Міноборони таких джерел може бути набагато більше.

Ще один аргумент на користь пропагандистського ефекту – мала військова ефективність «брудної бомби». У 2015 році Ізраїль проводив випробування на випадок, якщо доведеться протидіяти терористичним атакам із її застосуванням. Військові дійшли висновку, що радіоактивне зараження за межами зони дії ударної хвилі мінімальне. Щоб людина постраждала від радіоактивного уламка, той повинен у нього потрапити.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я