Прем’єр Польщі знову зажадав репарації від Німеччини

17

Німеччина, як і Росія, має відповідати за свої злочини, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Репарації від Німеччини

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вкотре вимагав від Німеччини репарації за скоєні під час Другої світової війни злочини. При цьому він порівняв країну із сучасною Росією.

За словами польського лідера Матеуша Моравецького, якщо німці хочуть, щоб Росія була покарана за свою війну в Україні, то вони також мають відповісти за «злочини та масові вбивства поляків», скоєні їхньою країною під час Другої світової війни.

«Якщо ви, нащадки, не нестимете цю відповідальність, то й Росія ніколи не зможе відповісти за свої злочини, які путінські війська зараз скоюють в Україні», — сказав Моравецький, звертаючись до молоді в Німеччині.

Польща вимагає репарації від Німеччини: скільки Варшава оцінює збитки, завдані під час війни

Національно-консервативний уряд Польщі PiS в останні тижні багаторазово висував свою давню вимогу про репарації. У 83-ті роковини початку Другої світової війни 1 вересня парламентська комісія у Варшаві представила експертну доповідь, в якій збитки, завдані Польщі, оцінюються більш ніж у 1,3 трлн євро.

Репарації від Німеччини: PiS вимагає 1,3 трлн. євро.  Фото: Fotophoto/shutterstock.com

Нещодавно стало відомо, що колишній комісар із репарацій Аркадіуш Муларчик стане новим заступником міністра закордонних справ Польщі. Цим призначенням національно-консервативний уряд PiS посилає черговий сигнал про конфронтаційний курс у своїй політиці щодо Берліна.

Муларчик замінить на цій посаді Шимона Шинковського Вель Сека, який нещодавно перейшов на посаду міністра Європи. Саме депутат від PiS Муларчик очолював парламентську комісію, яка у поданій у вересні доповіді оцінила суму збитків, завданих нацистською Німеччиною Польщі під час Другої світової війни.

Конфронтація Польщі та Німеччини: Берлін відмовляється платити репарації

У дипломатичній ноті, спрямованій до Берліна, польський уряд вказав на свою вимогу компенсації. Провідні представники PiS у дедалі жорсткіших тонах висловлюють невдоволення політикою уряду Німеччини стосовно Польщі.

Читайте також:  Європейська оборона застрягла

Наприклад, лідер PiS Ярослав Качинський, виступаючи у вихідні у південно-східному польському місті Замост, заявив, що Німеччина ставиться до Польщі «по-расистськи», оскільки, на відміну від багатьох інших держав, не виплачує країні компенсацію за війну.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, у свою чергу, відкинув багаторазові вимоги Польщі щодо виплати репарацій за Другу світову війну. Тієї ж позиції дотримується і міністр закордонних справ Анналена Бербок. Проте обидва політики наголосили на історичній відповідальності, яку несе Німеччина за Другу світову війну.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я