У Гамбурзі чоловіка оштрафували за наклейку Z на машині

22

Суд визнав це підтримкою агресивної війни в Україні.

У Гамбурзі чоловіка оштрафували за наклейку Z на машині.  Фото: ozon.ru

У Гамбурзі чоловіка оштрафували за наклейку Z на машині. 62-річний чоловік із Піннеберга отримав штраф у розмірі 60 денних ставок по 30 євро кожна. Він оскаржив рішення суду, посилаючись на відсутність політичних мотивів.

Оштрафували за наклейку Z на машині та схвалення військових злочинів

Однак суд залишився непохитним: подібна символіка означає схвалення війни в Україні та прояв солідарності з Росією. На думку районного суду, наклейка є «публічним схваленням кримінальних злочинів, які можуть порушити громадський порядок».

Z (і деякі інші великі літери латинського алфавіту) були обрані Росією як символ підтримки війни в Україні. Спочатку літера з’явилася на початку гасла «Zа Перемогу».

Незабаром вона почала використовуватися окремо державною владою та прихильниками війни. У Росії її розміщують у держустановах, школах, транспорті. Незабаром після оголошення мобілізації в Росії, багато «Z-патріотів» почали спішно знімати наклейки з машин.

Літера Z використовується російською державою як символ підтримки війни.  На фото учні української школи під час акції «Своїх не кидаємо!».  Фото: kolp-inkschool.edu.tomsk.ru

Через широке висвітлення у ЗМІ, про знаки підтримки стало відомо і за межами РФ. Суд визнав, що букву Z на склі автомобіля не можна було витлумачити інакше. Але підсудний та його адвокат із цим не згодні і збираються оскаржити вирок.

62-річний чоловік стверджував у суді, що Z – це просто остання буква латинського алфавіту. Зв’язувати це з війною в Україні неправильно, заявив він. Є й інші можливі зв’язки, такі як французько-алжирський художній фільм Z або ранній однойменний паб у Гамбурзі, сказав підсудний. Його захисник також послався на те, що в пресі часто згадують покоління Z.

.

Читайте також:  Війна в Україні 15 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я