Сунак і Байден у Білому домі: Демонстрація згуртованості

14

«Джо і я» – так каже британський прем’єр-міністр про себе та президента США, який водночас відзначає британців як близьких союзників. Посилання: обидві держави йдуть у ногу.

 

Сунак і Байден у Білому домі: Демонстрація згуртованості

Сунак та Байден у Білому домі: Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак говорили про трансатлантичне партнерство двох країн під час першого візиту глави уряду до Білого дому.

Крім поглиблення економічного співробітництва та продовження підтримки України, США та Великобританія хочуть йти в ногу у питаннях регулювання штучного інтелекту. «Сьогодні немає близької нам країни, ніж Великобританія», – сказав Байден на спільній прес-конференції.

Технології та демократія: Китай та Росія, хочуть маніпулювати та використовувати нашу відкритість, вкрасти нашу інтелектуальну власність

Вашингтон і Лондон мають намір працювати разом для створення стійких, широких та безпечних ланцюжків поставок та зниження стратегічної залежності, заявив Білий дім після зустрічі Байдена та Сунака. Він заявив, що хоче взяти на себе провідну роль у «технологіях майбутнього» та забезпечити, «щоб нові технології працювали на наші демократії та нашу безпеку, а не проти них». Крім того, за їх словами, метою є «подальше зміцнення нашого альянсу в галузі оборони, безпеки здоров’я та космосу».

«Такі країни, як Китай та Росія, хочуть маніпулювати та використовувати нашу відкритість, вкрасти нашу інтелектуальну власність, використовувати технології з авторитарною метою чи позбавити нас важливих ресурсів, таких як енергія, – сказав Сунак. Але їм це не вдасться», – додав він. Сунак говорив про економічне партнерство зі США «для нової ери, як ніколи раніше». Говорячи про те, що співпраця не дотягує до угоди про вільну торгівлю, яку хоче Лондон, прем’єр-міністр заперечив: «Ми з Джо обговорювали це раніше: економічні відносини між нашими двома країнами ніколи не були такими міцними».

Читайте також:  Протест проти судової реформи в Ізраїлі

Байден: «У жодну країну ми не віримо більше»

Байден підкреслив свою віру в те, що Лондон відіграватиме провідну роль у регулюванні штучного інтелекту. За словами президента США, немає «жодної країни, якій ми більше довіряємо» у вирішенні завдань, що стоять перед нами. Зважаючи на стрімкий розвиток цієї галузі, Великобританія планує провести міжнародний саміт, про який Сунак говорив під час зустрічі з Байденом. Сунак говорив у Білому домі про «захисні поручні», за допомогою яких необхідно стримувати потужні технології, які в багатьох областях можуть завдати як великої користі, так і великої шкоди.

Щодо військової підтримки України в її оборонній боротьбі проти Росії, то глави обох урядів підтвердили свою довгострокову підтримку Києва. «Лідер Кремля Володимир Путін вважає, що альянс втомився та здається, – сказав Сунак. – Але це не так (…) Ми нікуди не йдемо». Він додав, що вони допомагатимуть Україні доти, доки це буде необхідно. Байден сказав, що вони розраховують на довгострокову підтримку для стримування майбутньої агресії.

Роздратування через зустріч у барі готелю

Зустріч у Білому домі стала четвертою за останні чотири місяці між президентом США та британцем. Британський уряд прагнув підкреслити цей факт свідченням традиційно тісних зв’язків через Атлантику. Недавній візит Байдена до Північної Ірландії з нагоди 25-ї річниці Угоди Страсної п’ятниці, коли він відмахнувся від британського прем’єр-міністра лише короткою двосторонньою зустріччю в барі готелю, а потім провів кілька днів в Ірландії, «святкуючи своє походження зі Смарагдового острова» досі чітко згадується. Британські ЗМІ були роздратовані.

Пізніше американський демократ, який майже вдвічі старший за консервативний британець, сказав, що своєю поїздкою він хотів дати зрозуміти британцям, що їм доведеться дотримуватися насилу досягнуто з Брюсселем угоди про правила Brexit для Північної Ірландії. Однією із причин скептицизму Байдена є вихід Великобританії з ЄС. На відміну від свого попередника Дональда Трампа, який озвучив перспективу швидкого укладання великого торгового пакту для британців після Brexit, Байден ніколи не був прихильником виходу Великої Британії з ЄС.

Читайте також:  Хіросіма пам'ятає американську атомну бомбу

Тим часом, однак, відносини покращали, заявили дипломати перед візитом. В основному це пов’язано з великою відданістю Великобританії Україні. Щоразу Сунак виступає з постачанням зброї, чи то бойові танки, крилаті ракети більшої дальності чи створення «коаліції винищувачів». Однак після зустрічі Байден і Сунак не стали публічно говорити про конкретніші плани щодо можливого постачання в Україну винищувачів F-16 американської розробки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я