Скільки танків Leopard мають європейські країни?

223

Протягом кількох місяців Україна вимагала постачання основних бойових танків Leopard 2 німецького виробництва. Уряд Німеччини вагається. У кого із партнерів скільки “Лео”?

 

Він важить добрих 60 тонн, має довжину близько десяти метрів і вважається одним із найкращих бойових танків у світі: Leopard 2 німецького виробництва опинився у центрі уваги у дебатах про підтримку України. Але скільки їх у європейських країн НАТО та близьких до них претендентів, таких як Фінляндія? І хто з них постачатиме танки в Україну?

Данія

Точна кількість танків Leopard не розголошується Міністерством оборони, командуванням оборони та адміністративним органом, відповідальним за закупівлю. Однак, згідно з відкритими даними, у вересні 14 танків було вперше відправлено до Естонії з міжнародною місією.

Німеччина

Бундесвер зняв із озброєння свої старі танки “Леопард” або передав їх іншим країнам. У тому числі моделі типу 2A4, і навіть покоління Leopard 1. У складі військ налічується близько 320 нових моделей, але точну кількість тримається у секреті.

Фінляндія

Фінляндія поки що не є членом НАТО, але вже дала зрозуміти, що може поставити Україні кілька танків “Леопард”. За даними командування оборони Фінляндії, фіни мають близько 200 танків Leopard 2.

Греція

Греція має набагато більшу кількість танків «Леопард»: 170 танків типу 2HEL, 183 старіших типу 2A4 та 500 танків типу 1A5 попереднього покоління «Леопард». Велика кількість танків обумовлена ​​конфліктом з Туреччиною.

Нідерланди

Нідерланди орендували у Німеччини 18 танків Leopard 2A6. Вони входять до складу німецько-голландського танкового батальйону та дислокуються у Берген-Хоні в Нижній Саксонії.

Норвегія

За даними Міністерства оборони, Норвегія придбала 52 вживаних Leopard 2A4 у Нідерландів у 2001 році. Деякі з них знаходяться в експлуатації, інші використовуються як запасні частини або навіть здані на металобрухт. Міністерство не повідомило, скільки саме танків перебуває в експлуатації.

Читайте також:  Макрон просить Китай поговорити з Росією про мир в Україні

Польща

За даними Міністерства оборони Польщі, Польща володіє 247 основними бойовими танками Leopard у версіях 2A4 та 2A5, а також модернізованою версією PL.

Португалія

У Міністерстві оборони Португалії немає інформації про запаси “Леопарду”. За повідомленнями ЗМІ, на озброєнні португальських збройних сил 37 машин Leopard 2A6.

Швеція

Зі Швеції немає інформації про кількість танків «Леопард». Проте вважається безперечним, що Швеція має понад 100 танків.

Словаччина

Словаччина володіє одним танком “Леопард”. До кінця 2023 року в рамках кільцевого обміну планується поставити загалом 15. Жоден із них, ймовірно, не буде відправлений до України.

Чеська Республіка

Німеччина надає Чеській Республіці 14 основних бойових танків Leopard 2A4 та броньованих ремонтно-евакуаційних машин Büffel у рамках кільцевого обміну. Це заміна танків радянської розробки, поставлених до України. Нині Чеська Республіка володіє лише одним із 14 обіцяних танків «Леопард». Прем’єр-міністр Петро Фіала нещодавно наголосив, що Чеська Республіка досягла межі своїх можливостей, коли йдеться про передачу власних військових технологій.

Туреччина

Міністерство оборони Туреччини не коментує кількість танків та їх озброєння. Згідно з даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), Туреччина має 316 одиниць Leopard 2A4, 170 одиниць Leopard 1A4 та 227 одиниць Leopard 1A3.

Угорщина

Згідно з постійними повідомленнями ЗМІ, Угорщина орендувала у виробника Kraus-Maffei дванадцять танків Leopard 2A4 у 2020 році для навчальних цілей. Крім того, цього року планується поставити 44 нових Leopard 2A7. Постачання в Україну дуже малоймовірне через добрі відносини між прем’єр-міністром Віктором Орбаном і президентом Росії Володимиром Путіним.

Країни, де немає танків «Leopard»

Албанія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Франція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Чорногорія, Північна Македонія, Румунія, Словенія та Великобританія.

Читайте також:  Кім Чен Ин віддає наказ про посилену підготовку до війни

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я