Американські партії у Конгресі борються за стелю боргу

22

У США розгоряється запекла суперечка між демократами та республіканцями в Конгресі з приводу підвищення стелі боргу.

“Дефолт без необхідності вкине країну в економічний хаос, колапс і катастрофу, одночасно даючи нашим конкурентам, таким як Китай, історичну перевагу над нами”, – заявив Білий дім.

Карін Жан-П’єр, речник президента США Джо Байдена, застерегла: «Важливо, щоб Конгрес визнав, що він несе конституційну відповідальність за підтримку стелі боргу».

Раніше республіканець Енді Біггс заявив, що стеля боргу не повинна бути піднята. «Демократи безрозсудно витрачають гроші наших платників податків та знецінюють нашу валюту», – написав правий у Twitter.

Новообраний республіканський речник Палати представників Кевін Маккарті також дав зрозуміти, що хоче підняти стелю боргу лише на певних умовах – наприклад, в обмін на економію в соціальному секторі. «Якби ви дали своїй дитині кредитну картку і вона постійно перевищувала ліміт, ви не стали б просто підвищувати її», – пояснив він. Республіканці відновили більшість у Палаті представників на проміжних виборах у листопаді.

США: необхідні «надзвичайні заходи»

Міністр фінансів США Джанет Йеллен минулого тижня попередила про неминучий дефолт уряду США. Якщо стеля боргу не буде підвищена або припинена, то поточна стеля боргу буде досягнута вже цього четверга.

Тоді Казначейство має ініціювати «надзвичайні заходи», щоб мати можливість продовжувати гарантувати платоспроможність уряду. Але навіть у цьому випадку дефолт може бути відкладений, мабуть, лише до початку червня. Наразі стеля боргу становить близько 31,4 трильйона доларів США (близько 29 трильйонів євро).

Насувається глобальна фінансова криза

Дефолт найбільшої економіки світу може спровокувати глобальну фінансову кризу та економічний спад. У 2011 році новообрана республіканська більшість у Конгресі відклала підвищення стелі боргу. У результаті кредитний рейтинг США було знижено єдиний раз в історії.

Читайте також:  Нуріпур критикує нерішучість європейських партнерів щодо танків

У США Конгрес встановлює стелю боргу через нерегулярні проміжки часу та визначає, скільки грошей може зайняти уряд. Ліміт підвищувався десятки разів з моменту його введення в 1917 році, тому що в іншому випадку гроші закінчилися б.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я