Росія призупинила «зернову угоду» з Україною

15
Росія призупинила "зернову угоду".

Росія розірвала “зернову угоду” з Україною. Причина – атака дронів на кораблі Чорноморського флоту.

Про зупинення угоди повідомило російське державне агентство ТАРС із посиланням на Міноборони РФ. На думку військового міністерства, атака дронів є достатньою підставою для такого рішення.

Росія призупинила «зернову угоду» та звинуватила Велику Британію

При цьому не зовсім зрозуміло, яких саме збитків ця атака завдала ВМФ Росії. За даними Міністерства оборони, трохи постраждав один корабель Чорноморського флоту — «Іван Голубець». Згідно з низкою незалежних джерел, пошкодження отримали три кораблі.

У скоєнні теракту звинуватили ВМС Великої Британії. Їх же звинуватили у підриві газопроводів «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2». Влада Великобританії назвала ці твердження брехнею.

Призупинення «зернової угоди» може вплинути на ситуацію у світі вкрай негативно. Її уклали в липні Росія та Україна за посередництва Туреччини. Сенс її полягає в тому, що Росія дозволяє вивозити зерно кораблями з українських портів. Це продовольство дуже важливе для багатьох африканських країн. Без нього людям може загрожувати голод.

Про те, що угоду укладено, оголосили наприкінці червня. Українська сторона спочатку вважала, що довго угода не триватиме. Офіційні особи України припускали, що Росія вийде із неї у листопаді. Приблизно так і сталося.

Росія призупинила «зернову угоду»: вона давно була в небезпеці

При цьому 27 жовтня українська влада заявила про втрату 40% орних земель внаслідок військових дій. Проте за вересень країна зуміла експортувати майже 7 мільйонів тонн зерна. Відновлення постачань навіть спромоглося вплинути на світові ціни на продовольство: вони поповзли вниз.

Читайте також:  Селенський закликав до наступу на фронті

Угода і раніше була під загрозою зриву. Наприклад, відразу після укладання договору Росія обстріляла порт в Одесі. Проте якимось дивом угода протрималася до кінця жовтня. Це дозволило президенту Зеленському сказати, що Україна є гарантом продовольчої безпеки всього світу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :