Індійці очікують від Сунака розвитку двосторонніх відносин

133

Але це станеться не так швидко, як вони хочуть.

Індійці очікують від Сунака

Обрання етнічного індуса Ріші Сунака прем’єр-міністром Великобританії викликало позитивну реакцію на батьківщині його предків. В азіатській країні сподіваються на розвиток дипломатичних відносин між двома державами лише через походження глави Сполученого Королівства. Більше того, індійці очікують від Сунака більшої уваги до себе.

Індійці очікують від Сунака розвитку відносин через кілька фактів

В Індії перемога Сунака викликала ажіотаж не лише через етнічну приналежність нового прем’єра. Такі сподівання мають інші причини.

По-перше, сакральний аспект. Точніше, певний збіг: обрання Сунака відбулося у розпал фестивалю Дівалі. Яке є одним із найголовніших свят у послідовників індуїзму. І несе символіку перемоги добра над злом.

Навіть прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді у заяві з привітаннями згадав символізм обрання Сунака у розпал фестивалю. І насамкінець сказав, що з цього моменту історичні зв’язки Великобританії та Індії переростають у сучасне партнерство.

Тут важливо наголосити на тому, як «зв’язки» перетікають у «партнерство». Адже під першим терміном мається на увазі двовікова колоніальна залежність від Сполученого Королівства. І Індія стала самостійною державою лише 1947 року.

А під «партнерством» Моді має на увазі рівноправну взаємодію в галузі дипломатії. Яке настає з того моменту, як колишнього домініону очолює індус.

По-друге, аспект особистого ставлення Сунака до свого етнічного коріння. Адже новообраний прем’єр впевнено володіє панджабі однією з державних мов Індії. А також є практикуючим послідовником індуїзму.

Читайте також:  Світовий ринок сої штормить: на що чекати споживачам?

Індійці очікують від Сунака багато, але упускають деталі

Тільки є кілька контраргументів. Першим є той факт, що Сунак – особистість, яка народилася і виросла далеко від Індії. Дитинство він провів у Великій Британії, а в 24 роки поїхав навчатися до США. Він є продуктом західного способу мислення.

Другий контраргумент у тому, що в Сунака дуже багато невідкладних справ. Адже нинішнє становище Великобританії потребує негайних реформ та дій. І глава держави розуміє, що існує розстановка пріоритетів на такій важливій посаді.

Безумовно, прем’єр-міністр поважає своє етнічне коріння. Про що свідчать знання мови та віра в індуїзм. Але моментальний розвиток британо-індійських відносин малоймовірний через велику кількість проблем у внутрішній політиці Сполученого Королівства.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я