Уряд Пакистану веде наступ на екс-прем’єра Хана

14

Після арешту колишнього прем’єр-міністра Хана були бурхливі протести. Ядерна держава Пакистан погрожувала поринути в хаос, перш ніж колишню зірку крикету буде звільнено. Тепер уряд переходить у наступ.

 

Уряд Пакистану веде наступ на екс-прем’єра Хана

В умовах гострої політичної боротьби правлячий альянс Пакистану закликав своїх прихильників провести масові акції протесту. Заклик пішов за звільненням популярного лідера опозиції Імрана Хана, який у п’ятницю під посиленою охороною вирушив із суду в столиці Ісламабаді у своє рідне місто Лахор.

Заклик до акції протесту в Ісламабаді в понеділок можна розглядати як спробу правлячого альянсу під керівництвом прем’єр-міністра Шехбаза Шаріфа продемонструвати силу прихильників Хана. Конфлікт між двома таборами спалахує вже кілька місяців. У зв’язку з економічною кризою південноазіатську країну поділено.

Арешт Хана минулого вівторка викликав нову напруженість. Декілька людей було вбито у вуличних боях, і протягом короткого часу навіть ходили чутки про військове втручання після того, як його прихильники штурмували бази. Уряд відкинув ці побоювання. Не можна унеможливлювати новий арешт. Тоді хаос може спалахнути знову. Деякі політики, які мають підтримку військових, закликають до посилення судового переслідування Хана.

Екс-прем’єр має постати перед судом у приблизно 100 справах. Експерти вважають репресії політично мотивованими після того, як Хан втратив прихильність військових. 70-річний прем’єр, найімовірніше, розраховує на переобрання на парламентських виборах, намічених на осінь. Хана було звільнено під заставу. Якщо його визнають винним, то йому може бути заборонено обіймати політичні посади.

Перемога Хана на виборах 2018 року була затьмарена звинуваченнями

Колишня зірка крикету прийшла до влади на загальних виборах 2018 року, затьмарена звинуваченнями в тому, що впливові військові підтасували результати голосування на його користь. Незважаючи на величезну популярність, екс-прем’єр розчарував під час свого перебування при владі. Щоразу його уряд звинувачували в безгосподарності, а країна скочувалась в економічну кризу. За Хана опозиція на той час також була паралізована звинуваченнями. У результаті він був усунений від влади внаслідок вотуму недовіри у квітні 2022 року.

Читайте також:  Австралійський циклон "Ільза" виріс до 4-ї категорії

З моменту створення Пакистану 75 років тому у цій південноазіатській країні періодично відбуваються хвилювання та нестабільність. Більше половини цього часу правили могутні військові. І навіть за цивільних урядів генерали вважалися силою, яка могла визначити успіх чи невдачу політичного керівництва. Апарат безпеки в ядерній державі вже давно високо цінується у боротьбі з ісламістським терором.

Вже майже рік Хан виборює політичне повернення. Він мобілізував десятки тисяч прихильників на загальнонаціональних заходах. Нещодавня напруженість переросла в насильство у листопаді, коли в Хана стріляли під час мітингу. Хан звинуватив у цьому спецслужби. Силові структури заперечують свою причетність. Пакистан чекають на нестабільні та небезпечні часи», – написав нещодавно в «Нью-Йорк Таймс» експерт Мада Афсал.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я