У Судані погоджено продовження припинення вогню

21
У Судані продовження припинення вогню: Протиборчі військові блоки вчора домовилися про це ще на 72 години. Про це оголосили країни, які беруть участь у посередництві, США та Саудівська Аравія. Проте, за повідомленнями очевидців, бойові дії продовжуються. Міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) та генеральний інспектор збройних сил Німеччини генерал Карстен Бройєр планують сьогодні у Вунсторфі під Ганновером прийняти солдатів збройних сил Німеччини, які вивезли понад 700 людей із північно-східної африканської країни.

У Судані де-факто президент Абдель Фаттах аль-Бурхан із 15 квітня бореться за допомогою військових зі своїм заступником Мохаммедом Хамданом Дагло. Останній є лідером впливового воєнізованого угруповання «Сили швидкої підтримки» (RSF). Обидва генерали захопили керівництво країною з населенням близько 46 мільйонів людей внаслідок двох спільних військових переворотів у 2019 та 2021 роках. Експерти попереджали, що боротьба за владу може призвести до поновлення інших регіональних конфліктів.

Режим припинення вогню дотримується лише спорадично

Початкове 72-годинне припинення вогню діяло в Судані з вівторка. Воно закінчилося вчора ввечері. За цей час тисячі мирних жителів змогли втекти, зокрема, до Чаду та Єгипту, а кілька країн евакуювали своїх громадян та інших людей із кризової країни. Але це припинення вогню тривало лише епізодично. Обидві сторони звинувачували одна одну у неодноразовому порушенні перемир’я. Учора, за словами спеціального посланця ООН у Судані Фолькера Пертеса, суданські збройні сили спочатку погодились на переговори у Джубі, столиці сусіднього Південного Судану. Пізно ввечері РЮС також погодилася.

Держсекретар США Ентоні Блінкен написав у Твіттері, що США вітають заяву про продовження режиму припинення вогню ще на 72 години. «Разом з міжнародними та регіональними партнерами ми закликаємо сторони взяти на себе зобов’язання щодо припинення бойових дій та забезпечення безперешкодного гуманітарного доступу». Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр сказала: “Ми постійно працюємо над тим, щоб надати американським громадянам можливість негайно залишити Судан, оскільки ситуація може погіршитися будь-якої миті”.

Читайте також:  Сильний землетрус поблизу Нової Каледонії

Міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі також підтвердив у Твіттері, що режим припинення вогню у Судані було продовжено. «Велика Британія закликає генералів для його повного виконання». За його словами, наразі здійснюється евакуація британців. Усі британські громадяни, які бажають виїхати, повинні якнайшвидше дістатися аеропорту, щоб забезпечити свою безпеку, сказав він.

Конфлікти також на кордоні з Чадом

Критична ситуація склалася й у регіоні Західний Дарфур. Вчора армія оголосила, що у штаті відбуваються етнічні конфлікти. За повідомленнями, там відбуваються зіткнення між масалітами африканського походження та групами арабського походження. Штат Західний Дарфур розташований крайньому заході Судану на кордоні з Чадом. Упродовж десятиліть весь регіон Дарфур неодноразово переживав гострі етнічні конфлікти.

У Вунсторфі під Ганновером виступ солдатів бундесверу буде відзначений так званим закликом повернених. Як гостя очікується міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (зелені), а також депутати Бундестагу з комітетів із закордонних справ та оборони.

З неділі по середу збройні сили Німеччини у співпраці з Міністерством закордонних справ та Федеральною поліцією вивезли з Судану, за їхніми власними даними, понад 700 осіб із понад 40 країн. Серед них було понад 200 німців. Збірним пунктом операції був військовий аеродром неподалік Хартума, столиці Судану. Часом в операції з евакуації було задіяно близько 1000 солдатів. У середу Бундестаг схвалив розгортання бундесверу надзвичайно явною більшістю голосів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я