Навчальні дрони – нова українська розробка

19

БПЛА призначені для тренування зенітників.

Навчальні дрони – нова розробка України.  Фото: @milinua / telegram

Українські умільці розробляють невеликі авіамішені для підготовки зенітних розрахунків. Передбачається, що на виході дрон буде схожим за характеристиками на іранські. Навчальні дрони будуть використовуватись і на випробуваннях нових видів зенітної зброї.

Два проектні варіанти відрізняються шляхом управління. Один літає автопілотом, інший слухається пульта в руках оператора. Випробування повинні показати, який найбільше підходить для мети — зображати з себе «іранця». Зараз конструктори думають, як додати БПЛА спеціальний датчик. Він би «доповідав» стрілку про вдале влучення.

Навчальні дрони будуть схожі на Shahed

Проектувальники намагаються довести швидкість своїх дронів до 150 км/год, хоча їх у підсумку влаштували б і 100. Максимум, який видає Shahed-136 – 180 км/год. Їх беруть за зразок, бо ця головна зброя армії РФ в атаках на українські міста.

Авіамішені мають імітувати поведінку реальних цілей. З їхньою допомогою зенітники зможуть не тільки розвивати бойові навички, а й випробовувати нові зразки озброєнь. Актуальність проекту зростає напередодні передбачуваних поставок із Ірану до РФ. Повідомляється про партію з 200 БПЛА: Shahed-136, Mohajer-6 та Arash-2.

Роль бойових дронів зростає

Обидві сторони активно використовують безпілотники. Вони дешевші за наземну бойову техніку, можуть виконувати відразу кілька завдань і не наражають на ризик своїх операторів. У новому пакеті військової допомоги від США левову частку принаймні в штуках становлять саме дрони.

Пакет включає 45 відновлених танків T-72 з модернізованими оптикою, зв’язком і боєкомплектом. Крім того, у постачання увійдуть 40 бойових річкових катерів, 250 бронемашин M1117 та понад тисячу безпілотників Phoenix.

Читайте також:  Війна в Україні 13 грудня

Україна тим часом зробила свій внесок у розвиток безпілотної бойової авіації. Наприкінці жовтня в дію ЗСУ вступив розвідувальний БПЛА Shark, розроблений та вироблений в Україні. Ці машини вже ведуть розвідку та коригують вогонь на лінії зіткнення.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я