Що треба зробити перед виїздом із-за кордону додому?

60
Повернення додому

Пам’ятка для тих, хто вирішив повернутись додому. Перед поверненням в Україну не забудьте завершити справи закордоном.

Розірвати договір оренди

Розірвати договір оренди помешкання можна після завершення строку договору або достроково (якщо це передбачено договором). У останньому випадку, про ваше рішення необхідно письмово повідомити орендодавця завчасно.

Припинити трудові відносини

При поверненні в Україну для постійного проживання, статус тимчасового захисту втрачається, а отже і переваги, які він надає, також анулюються. Тому працевлаштування, навіть на посаду, яка передбачає виконання обов’язків дистанційно, є нелегальним.

Особливості процедури припинення трудових відносин залежать від того, який саме договір був укладений між вами і працедавцем. Якщо ви бажаєте розірвати договір до завершення його строку, обов’язково попередьте про це працедавця у письмовій формі.

Закрити банківський рахунок

Якщо рахунок у іноземному банку більше не потрібний (наприклад, вже не отримуєте заробітну плату), краще його закрити. Адже, в залежності від банку та країни, користувач може сплачувати комісію або можуть нараховуватись відсотки за обслуговуванням банком рахунку і т.п.

Оформити вибуття зі школи/дитячого садочка дитини

Зверніться із заявою до закладу, в якому перебуває ваша дитина для того, щоб забрати документи та узгодити необхідні формальності.

Підготувати домашніх тварин до ввезення на територію України

Не дивлячись на те, що певний період часу після початку війни вивозити тварин за кордон можна було без документів і щеплень, повернення їх в Україну можливе тільки за наявності документів, виданих у країнах-членах ЄС, які підтверджують належну ідентифікацію тварин, а також за наявності профілактичного щеплення проти сказу. Про це варто потурбуватися завчасно.

Страховий поліс для автомобіля

Переконайтесь, що страховий поліс на автомобіль дійсний.

Читайте також:  Вестибулярний папіломатоз

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я