Вертикальну блискавку у 100 разів потужнішу за звичайну помітили в Оклахомі після грози

30
Вертикальна блискавка

Вчені провели детальне 3D-дослідження потужного електричного розряду, поміченого в Оклахомі (США) після грози. Такі атмосферні явища одержали назву «гігантських струменів».

Розряд в Оклахомі визнали найпотужнішим струменем із усіх, коли-небудь зафіксованих. Він ніс у 100 разів більше електричного заряду, ніж звичайна блискавка.

Гігантський струмінь перемістив близько 300 кулонів електричного заряду від грози до іоносфери – нижньої межі космосу. У цьому звичайні грозові блискавки переносять трохи більше п’яти кулонів від хмари до землі чи всередині хмар.

Висхідний розряд містив відносно холодні (близько 200 градусів Цельсія) потоки плазми, а також розпечені структури під назвою лідери (понад 4000 градусів Цельсія).

Вчені відстежили розряд за допомогою супутникових та радарних даних. Дослідження показали, що на кінчику блискавки знаходяться невеликі структури під назвою стримери. Вони випромінюють УКХ-радіосигнал. Найсильніший електричний струм протікає значно позаду цих структур.

Авторам дослідження також вперше вдалося завдати гігантського струменя над хмарами на тривимірну карту. Поглиблене дослідження показало, що потоки починають поширюватися одразу над вершиною хмари. Вони піднімаються до нижньої іоносфери на висоту 80-95 кілометрів, створюючи прямий електричний зв’язок.

Вчені також припустили, що може блокувати рух заряду вниз або в бік. Тому він прямує вгору. Вони планують продовжувати спостереження, щоб краще зрозуміти природу незвичайного явища.

Читайте також:  Трампа допитає прокуратура під присягою

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я