Зеленський наполягає на переговорах із ЄС

14

Місто Авдіївка на сході України з 2014 року позначає фронт між українською армією та російськими військами. Росія настає там – незважаючи на втрати. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: Зеленський наполягає на переговорах із ЄС

Президент України Володимир Зеленський наполягає на переговорах із Європейським Союзом щодо вступу його країни до ЄС. Рішення про прийом України до ЄС є одним із найважливіших у цьому десятилітті та має вирішальне значення для спільної безпеки Європи, заявив Зеленський, виступаючи вчора у Брюсселі на саміті глав держав та урядів ЄС.

Мета Росії полягає не тільки в тому, щоб не допустити вступу України до ЄС і Нато, а й у тому, щоб приймати рішення про членство інших країн, сказав він. «Ця війна спрямована на те, щоб вирішити, якою має бути Європа. І рішення про це маємо приймати ми з вами, а не Кремль»– сказав Зеленський.

Вночі частина України знову була приведена в стан повітряної тривоги, оскільки Росія здійснила політ бойових безпілотників проти цілей у сусідній країні. Україна вже понад 20 місяців протистоїть російському вторгненню. Її підтримують багато країн. Зеленський висловив подяку за нову військову допомогу від Данії та США.

Зеленський: Україна виконує домашнє завдання щодо вступу до ЄС

Україна є кандидатом на вступ до ЄС із 2022 року. Брюссель планує офіційно ухвалити рішення про початок переговорів про вступ до кінця року. «Шлях будь-якої країни в ЄС – це робота, яка ґрунтується на заслугах та інституційному розвитку», – сказав Зеленський у ході відеозв’язку з самітом ЄС. «Україна перебуває у процесі виконання цієї роботи». За його словами, незважаючи на війну, Київ не вимагає послаблень, а виконує рекомендації Єврокомісії.

Читайте також:  ЄС розгляне можливість енергодопомоги Україні

Учора президент підписав закон, який передбачає особливий контроль за майном високопоставлених політиків та державних чиновників. Зниження рівня корупції сприймається як важлива умова зближення з ЄС.

Зеленський подякував США та Данії

Зеленський подякував США та Данії за нову військову допомогу. Важливо, щоб вороги свободи не мали ілюзій, що захисники свободи не зможуть витримати марафон озброєнь.

Новий пакет допомоги США у розмірі 150 млн доларів (близько 142 млн євро) включає ракети AIM-9 для ППО, ракети Stinger і боєприпаси для реактивних систем залпового вогню Himars. За інформацією уряду, Данія постачає Україні артилерію, модернізовані танки та бойові машини піхоти радянського зразка, а також ремонтно-евакуаційні машини та боєприпаси на суму, еквівалентну приблизно 500 млн. євро.

Складна ситуація для українців в Авдіївці

У районі міста Авдіївка на сході України ситуація для українських військовослужбовців погіршилась. «Тут іде бій, у який (російський) супротивник кидає свої основні сили», – написав у Telegram Юрій Бутусов, журналіст, добре пов’язаний із військовими. За різними даними, коридор постачання українських військ скоротився до шести-восьми кілометрів.

З колись більш ніж 30 тис. жителів у сильно зруйнованому промисловому місті залишилося лише близько 1 тис. осіб. Понад половину Авдіївки вже оточено російськими військами. На південь від міста з 2014 року проходить лінія фронту, що веде до сепаратистів, що підтримуються Москвою, в обласній столиці Донецьку.. Генштаб України повідомив учора ввечері, що протягом дня було відбито 14 російських атак. Російська армія зазнає великих втрат у районі Авдіївки, але продовжує оточувати місто.

Київ спростував повідомлення про закриття судноплавного коридору

Уряд України спростував повідомлення про закриття чорноморського судноплавного коридору. «Всі існуючі маршрути, встановлені українськими військово-морськими силами, дійсні та використовуються цивільними судами», – заявили у міністерстві інфраструктури у Києві. За його словами, наразі у чорноморських портах Одеса, Чорноморськ та Південний завантажуються 23 судна.

Читайте також:  Медведєв попередив про ядерну конфронтацію

Створенням судноплавного коридору Україна кидає виклик російській морській блокаді. З моменту припинення дії зернової угоди у липні Москва прагнула перешкодити судноплавству в Україні та з України через Чорне море. Проте в останні місяці вона настільки відтіснила російські війська, обстрілюючи окупований Кримський півострів, що їхні літаки та кораблі практично не можуть діяти у західній частині Чорного моря.

Українська економіка зростає сильніше, ніж очікувалося

Центральний банк України підвищив прогноз економічного зростання, незважаючи на війну. Очікується, що цього року зростання економіки становитиме 4,9%, а не 2,9%, як передбачалося раніше, оголосив центральний банк. Водночас, очікування за рівнем інфляції були знижені з 10,6 до 5,8%. Згідно з звітом, економіка та населення тим часом краще пристосувалися до воєнного стану.

Вищі оцінки врожаю, нові експортні маршрути та збільшення бюджетних витрат покращують прогноз. Торік падіння економіки становило 29,1%. Понад 50% бюджету України фінансується з-за кордону.

Це буде важливо сьогодні

У Брюсселі триває саміт ЄС, на якому розглядаються питання ескалації на Близькому Сході та підтримки України.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я