Майк Джонсон зміг зробити неймовірне

14

Тепер питання у тому, як швидко недосвідчений Джонсон освоїться на відповідальній посаді.

Майк Джонсон зміг зробити неймовірне

Зрештою, вимоги до кандидата на третій за значимістю пост у США перестали бути особливо високими: «На даному етапі нам просто потрібне тепле тіло, вірно?» – цитує “Politico” сенатора-республіканця Тодда Янга. Ці слова, сказані більш-менш жартома, можливо, цілком відображають настрій у Вашингтоні. Пройшло 3 тижні з того часу, як Кевін Маккарті був позбавлений посади спікера Палати представників. 3 кандидати зазнали невдачі на виборах нового спікера. Майк Джонсон зміг зробити неймовірне: 220 його однопартійців проголосували за нього як за нового спікера – навіть на 3 голоси більше, ніж потрібно.

У величезній країні всі, хто сподівався на працездатний уряд, мабуть зітхнули з полегшенням. Адже доля країни залежить аж ніяк не лише від президента у Білому домі. Без Конгресу, що складається з Палати представників та Сенату, нічого не вийде. Палата представників схожа на Бундестаг, а Сенат – на Бундесрат, хоч у деталях є багато відмінностей. Спікер палати представників має набагато більшу владу, ніж президент Бундестагу. Він визначає порядок денний. Якщо спікера немає, парламент взагалі не може зібратися. Просто виникає глухий кут.

Крім того, наймогутніша країна у світі знову опинилася у бюджетному безвиході, який ще називають «шатдауном». Термін дії проміжного бюджету, ухваленого на початку жовтня, спливає 17 листопада. Без чинного спікера новий бюджет не було б ухвалено. Чи вдасться депутатам поставити його на ноги зараз, також не гарантовано. Але з новою людиною на цій посаді принаймні основна передумова для цього створена.

Зеленський та Нетаньяху зітхнули з полегшенням

Той факт, що уряд США може витрачати гроші, важливий не лише для державних службовців, а й для іноземних держав. Припинення роботи є фактором невизначеності для всього світу – як в економічному плані, так і з погляду безпекової політики. Великі пакети допомоги Україні чи Ізраїлю мають бути схвалені Конгресом. Крім багатьох людей у ​​США, президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху, мабуть, зітхнули з полегшенням.

Читайте також:  Джо Байден та Сі Цзіньпін підтвердили свою участь на G20

Тепер головне питання – що буде за допомогою України та Ізраїлю. У принципі і для того, і для іншого: республіканці не залишать Ізраїль у підвішеному стані. Джонсон спочатку голосував за допомогу Україні, але останнім часом він став більш критично ставитись до високих виплат із скарбниці. Слід очікувати, що пакети допомоги Україні та Ізраїлю знайдуть багато прихильників серед демократів та республіканців. Двопартійна більшість вважається вельми ймовірною.

Але тепер перейдемо до Майка Джонсона. У нашій країні навряд чи хтось чув про цю людину з Луїзіани. Але навіть у США він мало чим відрізняється від інших. «Я погугли його», – каже, наприклад, конгресмен-демократ Джефф Джексон. “Я не знаю, як звучить його голос”, – додав він. Лідер демократичної фракції у Сенаті Чак Шумер також заявив, що не знає його. Його колега-республіканець Мітч Макконнелл ніколи з ним не спілкувався.

Ця людина – задня кам’яник, чистий лист. З 2017 року він засідає у Палаті представників від виборчого округу на півночі Луїзіани. Цей район набагато консервативніший, ніж південна частина штату з галасливим мегаполісом Новий Орлеан. Він є євангельським християнином і виступає проти одностатевих шлюбів та абортів. Однак однією з найважливіших характеристик Джонсона є те, що він є прихильником колишнього президента Дональда Трампа. Наприклад, він голосував за те, щоб не визнавати перемогу Джо Байдена на виборах у 2020 році, та був проти процедури імпічменту Трампа після спроби державного перевороту 6 січня 2021 року, яку адвокат також намагався обґрунтувати тим, що зміни у виборчих правах під час пандемії були незаконними.

Навіть Трамп не зміг провести кандидатів

Важливим чинником у ці дні було прихильне ставлення до Трампа. Наприклад, кажуть, що Трамп не допустив до виборів Тома Еммера, котрий насправді був перспективним кандидатом. Він критикував колишнього президента після штурму Капітолію 6 січня 2021 року і, на його думку, недостатньо енергійно захищав Трампа від численних звинувачень, повідомляє «Politico». Таким чином, вплив Трампа, як і раніше, великий, але не безмежний. Адже він також не зміг проштовхнути кращого для себе кандидата. Жорстко налаштований Джим Джордан не впорався зі своєю кандидатурою.

Читайте також:  США та Південна Корея розширюють військову співпрацю

Американські ЗМІ сходяться на думці, що можливо вирішальним фактором успіху Джонсона стала його невідомість. У той час як решта кандидатів, мабуть, уже нажила собі надто багато ворогів, Джонсон, як незвичний, ще досить молодий депутат 51 року, не наступав на п’яти стільки колег. Інтерес виглядає інакше.

Тепер питання у тому, як швидко недосвідчений Джонсон освоїться на відповідальній посаді. Утримати разом частково ворожі крила республіканців, популістів, лояльних Трампу, деструктивних екстремістів, які все ще існують до певної міри конструктивних поміркованих, – це, мабуть, найскладніша робота у Вашингтоні. У вівторок Трамп пожартував, що насправді лише Ісус Христос може бути спікером Палати представників. Він мав рацію в тому, що знадобиться чудотворець, щоб остаточно привести розділених республіканців у порядок.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :