Рух суден у Чорному морі узгодили без Росії

24

У МЗС РФ вважають, що ці рішення нічого не зобов’язують.

Рух суден у Чорному морі узгодили без Росії

Рух суден у Чорному морі узгодили без Росії. Делегати України, Туреччини та ООН затвердили план руху 16 суден у рамках зернової угоди 31 жовтня. Про це із посиланням на уточнені дані Спільного координаційного центру у Стамбулі повідомляє РИА Новости.

Рух суден у Чорному морі узгодили в ООН

Делегація ООН проінформувала Росію про переміщення відповідно до встановлених процедур СКЦ. Там додали, що всі учасники правочину координують свої дії з військовими та іншими органами для безпечного проходу суден.

Спочатку СКЦ повідомив про погодження руху 14 суден, 12 з яких йдуть з України судів і два — прямують туди. У суботу, 30 жовтня, із портів в Одесі, Чорноморську та Південному в рамках угоди вийшли шість кораблів. Вони доставлять вантаж до Великобританії, Туреччини, Єгипту, Алжиру та Джибуті.

Росія повідомила СКЦ про те, що, незважаючи на призупинення участі в угоді, продовжить діалог з ООН і Туреччиною. “Делегація РФ також висловила готовність до дистанційної взаємодії з питань, що потребують негайного рішення від СКЦ”, – йдеться у повідомленні.

Позиція Росії щодо відновлення участі у зерновій угоді

При цьому джерело в російському МЗС, коментуючи цю подію, наголосило, що рішення щодо зернової угоди без участі Москви ні до чого не зобов’язують.

За словами заступника глави МЗС Росії Андрія Руденка, обговорювати умови повернення РФ в угоду можна лише після розслідування атак на бухту Севастополя та кораблі Чорноморського флоту. «Насамперед потрібно з’ясувати всі обставини того, що сталося. Це цілковите неподобство порушує всі умови, які були погоджені раніше», – сказав він.

Читайте також:  Зеленський знову проситься до ЄС

У мережі обговорюють, як Росія реагуватиме на рух узгоджених судів. Деякі користувачі вважають, що тепер Росія може почати топити суховантажні машини, але навряд чи зважиться на це. Інші вважають, що ВМФ блокуватиме прохід суден або вимагатиме їх додаткової перевірки.

Президент України Володимир Зеленський, у свою чергу, закликав виключити РФ із G20 після виходу з зерновий угоди. «Як Росія може бути серед інших у G20, якщо свідомо працює на голод на кількох континентах? Це нонсенс», – заявив президент України

На Заході Росію закликали переглянути рішення щодо операції

Після відмови Росії від зернової угоди, кілька європейських політиків висловилися про необхідність відновлення статусу кво. Зокрема, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відклав від’їзд на саміт Ліги арабських держав в Алжирі та підключився до процесу переговорів. Він розраховує на повну реалізацію ініціативи щодо сприяння експорту продовольства та добрив з України, а також усунення перешкод для експорту російських товарів.

Переглянути рішення про участь у угоді Москву закликали до НАТО, закликавши РФ припинити «мілітаризацію продовольства». За словами офіційного представника північноатлантичного альянсу Оани Лунгеску, це необхідно, щоб «продовольство досягло тих, хто його найбільше потребує».

За відновлення угоди також висловилися держсекретар США Ентоні Блінкен, голова МЗС ФРН Анналена Бербок та голова дипломатії Євросоюзу (ЄС) Жозеп Боррель. Останній заявив, що це «ставить під загрозу основний експортний маршрут такого необхідного зерна та добрив для подолання глобальної продовольчої кризи».

Читайте також:  Росія хоче випробувати в Україні новітні танки "Армата"?

Нагадаємо, зернову угоду було підписано 22 липня у Стамбулі Росією, Україною, Туреччиною та ООН. Угода передбачає вивезення українського зерна, продовольства та добрив Чорним морем з портів Одеси, Південного та Чорноморська. 29 жовтня Росія оголосила про зупинення своєї участі у зерновій угоді. Причиною такого рішення стала атака ЗСУ на кораблі Чорноморського флоту в Севастополі, які, зокрема, забезпечували безпеку зернового коридору. В результаті, за повідомленням міністерства інфраструктури України, рух 218 суден, що беруть участь у зерновій угоді, було заблоковано.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я