Прослуховування контактів із пресою “Останнього покоління” є законним

10

Баварські слідчі підслуховують розмову журналістів із «Останнім поколінням» у 2022 році. Після скарг та повторного розслідування окружний суд Мюнхена приходить до висновку, що все гаразд.

Останнє покоління: Прокуратура проводить розслідування щодо кількох членів "Останнього покоління" за підозрою у створенні злочинної організації.

Прослуховування контактів із пресою «Останнього покоління» є законним

Окружний суд Мюнхена відхилив кілька скарг журналістів на телефонне стеження за кореспондентом «Останнього покоління». Суд Мюнхена заявив, що значна загроза громадській безпеці, яку становлять дії кліматичних активістів, серед іншого, виправдовує це втручання у свободу преси.

Прослуховування під час розслідування за підозрою у створенні злочинної організації було «інтенсивним, хоч і короткочасним втручанням».

Близько п’яти місяців тому стало відомо, що восени 2022 року, за вказівкою Генеральної прокуратури Мюнхена, Управління кримінальної поліції землі Баварія прослуховувало кілька телефонних ліній, у тому числі телефон преси групи. На той час прослуховування здійснювалося з дозволу окружного суду Мюнхена, який тепер підтвердив своє рішення після повторної перевірки. Цей захід викликав запеклу критику.

Критика зберігається: Оголошено скаргу

Товариство захисту свободи (GFF) та організація «Репортери без кордонів», які заперечували проти телефонного стеження, оголосили, що мають намір подати апеляцію на це рішення до Першого обласного суду Мюнхена. Обидві організації вважають за рішення порушенням фундаментального права на свободу преси. Про це навіть не було прямо сказано в початковій ухвалі районного суду про телефонне спостереження, так само як і про його причини.

Правоохоронні органи зобов’язані зважувати ситуацію під час прослуховування телефонних з’єднань, особливо якщо йдеться про власників професійних секретів, таких як журналісти. Як правило, має існувати підозра у скоєнні серйозного кримінального злочину. Справа «Останнє покоління» стосується розслідування, яке проводить мюнхенська прокуратура за підозрою у створенні злочинної організації.

Суд не зважив на той факт, що журналістська робота потребує конфіденційного спілкування, йдеться в прес-релізі GFF. Журналісти з Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb) та Süddeutsche Zeitung (SZ) були серед тих, хто постраждав від телефонного стеження.

Читайте також:  Лідер ХДС відкинув звинувачення у популізмі

На думку місцевого суду, зміст розмов із представниками преси не був головним об’єктом прослуховування. Вони не були пораховані такими, що мають відношення до розслідування. На думку суду, стеження велося для «розслідування внутрішніх процесів» групи та було спрямоване на отримання інформації у зв’язку з роботою групи у зв’язках із громадськістю та кримінальними злочинами.

Чому розслідування триває

Генеральна прокуратура вже кілька місяців веде розслідування щодо кількох членів «Останнього покоління» за підозрою у створенні злочинної організації. Зокрема останнім часом неодноразово порушувалися кримінальні справи за фактом неоголошених вуличних блокад активістів. У зв’язку з цим було призначено телефонне спостереження, яке, за словами слідчих, було припинено наприкінці квітня.

Наприкінці травня слідчі провели обшуки у кількох будинках членів групи у рамках загальнонаціонального рейду. У деяких випадках це також зазнавало різкої критики. Проте кілька днів тому Перший обласний суд Мюнхена ухвалив, що обшуки були законними.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я