Лікарні вимагають збільшення фінансування реформ в Німеччині

10

Напередодні перших консультацій федеральних та земельних міністрів охорони здоров’я щодо реформи лікарень Німецька федерація лікарень (DKG) закликала до збільшення фінансування порівняно з передбаченим у цей час. Плани реформ, розроблені комісією експертів, засновані на «неправдивій базовій передумові», заявив голова правління DKG Геральд Гасс новинному порталу t-online. «За задумом комісії, реформа має лише перерозподілити поточні кошти». Пріоритет медицини над економікою, про який заявив федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН), поки що залишається порожньою обіцянкою, сказав Гасс.

Економічний тиск на лікарні величезний. 60 відсотків лікарень очікують “у деяких випадках глибоко червоні цифри” на 2022 рік. Також у 2023 році витрати лікарень «зростатимуть у два рази швидше», ніж ціни, встановлені державою. Він попередив, що смертність у лікарнях «ймовірно, досягне нового піку цього року».

Для лікарень заплановано три рівні

Відповідно до пропозицій урядової комісії з лікарняного обслуговування, у майбутньому лікарні мають отримувати винагороду за трьома новими критеріями, а не лише за фіксованими ставками за кожен випадок: рівні догляду, рівні обслуговування та групи обслуговування. Серед іншого, фіксовані суми мають бути виплачені за надання персоналу, кабінету невідкладної допомоги чи необхідної медичної техніки.

На відміну від сьогоднішнього дня, лікарні мають бути поділені на три рівні та відповідно субсидуватися. Працюватимуть клініки для базового догляду, наприклад, для основних хірургічних процедур та невідкладної допомоги. Інші лікарні повинні дбати про «регулярний та спеціалізований догляд». Університетські лікарні мають бути віднесені до третьої групи: клінік «максимального догляду». Міністри охорони здоров’я обговорять заплановану реформу у четвер.

Захисники інтересів пацієнтів вимагали більше уваги приділяти регіонам перед консультаціями. «Великі лікарні у передмістях домагаються свого. Невеликі лікарні у сільській місцевості відходять на другий план. Занадто часто федеральний уряд та уряди штатів дають волю цій грі. Кровотеча медичної допомоги в регіоні має бути запобігана реформі лікарень», – заявив Rheinische Post Ойген Брайш, голова Німецького фонду захисту пацієнтів.

Читайте також:  Мельник закликає надати Україні винищувачі та військові кораблі

За його словами, у центрі уваги мають бути пацієнти, і заплановані експлуатаційні витрати та інвестиції повинні дотримуватися цієї мети. «Особливо у сільській місцевості люди потребують індивідуального обслуговування при інсультах, інфарктах, лікуванні раку та геріатричної медицини. Це, безперечно, коштуватиме грошей».

Занепокоєння щодо існуючих структур

Міністр охорони здоров’я Баварії Клаус Холецьк побоюється за компетенцію земель у реформі лікарень. «Ми не можемо ризикувати тим, що централізоване планування відразу зруйнує структури догляду, що ґрунтуються на потребах», – сказав політик CSU. Необхідні провайдери у сільській місцевості мають бути збережені.

Зміна системи оплати за кожну справу була переважно правильною. Але концепція комісії з реформи з її докладними специфікаціями загрожує ризиком масових зловживань і ставить під загрозу місцеві структури опіки, каже Холетшек. Відповідно до Основного закону, відповідальність за планування лікарень лежить на землях.

Водночас, баварський міністр вимагав, щоб федеральний уряд підтримував лікарні на 15 мільярдів євро на рік на операційні витрати. Стійке лікарняне обслуговування не буде успішним за рахунок чистого перерозподілу: «Лікарняному сектору мають бути виділені додаткові кошти.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я