ВДП у Німеччині після витоку «документа про День Д»

4

Партія Вільних демократів, яка опинилася в центрі розпаду коаліції канцлера Олафа Шольца, у сум’ятті. Ключові постаті подали у відставку через витік партійного документа, який отримав назву «документ дня Д». Партія зайнялася самокритикою.

Ліберальний конфуз. ВДП у Німеччині після витоку «документа про День Д»

СвДП у Німеччині переживає не найщасливіший момент. Її вожді вже більше і не вожди. Генеральний секретар ліберальної Вільної демократичної партії Біжан Джір-Сараї заявив, що йде у відставку. Голова партії Карстен Рейман також оголосив про свою відставку.

Обидва звинувачували один одного в цьому краху. Але внутрішній партійний документ ВДП, який трохи пізніше потрапив до ЗМІ, свідчив про те, що війська Лінднера протягом кількох тижнів планували спровокувати різкий кінець коаліції.

Крістіан Лінднер. Фото: Kay Nietfeld/dpa

З того часу Вільна демократична партія зазнала широкого засудження, у тому числі й усередині партії, як за передбачувані інтриги, так і за войовничу мову, використану в документі.

У ньому йдеться про «бойовій битві»яке мало розгорнутися проти колишніх партнерів ВДП щодо коаліції — соціал-демократів Шольця та Зелених, — яке досягло апогею у так званий «День Д».

Раніше Джір-Сарай спростував в інтерв’ю інформацію про те, що документ містить фразу «День Д».

Однак у п’ятницю він зізнався, що “ненавмисно дав неправдиву інформацію”.

«Це не входило до моїх намірів, оскільки я сам не мав уявлення про цю статтю, про те, як вона була написана, і про характер її змісту»— сказав він.

Передбачуваний автор документа – Карстен Рейман.

Деякі при цьому виправдовують, що це була свого роду попередня ділова гра, а не буквальний сценарій розвалу коаліції. Але хрін редьки несильно солодший.

Щось схоже на банкрутство

Звільнення Лінднера спонукало Вільну демократичну партію вийти з уряду та залишити Шольца на чолі коаліції меншості. А час ой якийсь неспокійний.

Читайте також:  Суд Москви відхилив скаргу Навального

Наразі наприкінці лютого очікуються позачергові вибори. На них і СДПН, і Зелені, як очікується, втратять частину місць.

Судячи з усього, результати ВДП будуть ще гіршими: за останніми опитуваннями вона набере від трьох до чотирьох відсотків голосів, що нижче за вирішальний п’ятивідсотковий мінімум для повернення до парламенту.

Лідер вільних демократів Нижньої Саксонії Костянтин Куле пише у Х: «Останні кілька днів і тижнів завдали шкоди іміджу ВДП як серйозної та відповідальної політичної сили Розпад коаліції був правильним з огляду на відсутність економічних реформ, але внутрішня та публічна обробка подій – ні. У передвиборчій кампанії ВДП тепер має зосередитися на тому, що вона може дати країні: політику економічного зростання, громадянські права, соціальну та індивідуальну свободу та самовизначення в середині політичного спектру».

Консервативний альянс ХДС/ХСС лідирує із переконливим відривом. Та й ультраправі популісти з Альтернативи для Німеччини (AfD) набрали аж 18 відсотків.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я