Поради фанатам читання: як правильно зберігати улюблені книги

184

Головними факторами, що впливають на старіння паперу, є температура, вологість, сонячне світло та пил. Щоб книги не зіпсувалися, вони мають бути правильно складені та зберігатися у безпечних місцях.

Дотримуючись цих простих правил, ви збережете ваші друковані джерела знань у відмінному стані, пише портал Obozrevatel.

1. Створіть правильне середовище для зберігання книг

Книголюби повинні насамперед подбати про необхідні умови довкілля для безпечного зберігання книг. Бібліотеку не можна влаштовувати у вологому чи надто сухому приміщенні. Вологість може призвести до появи плісняви ​​у ваших книгах, а в сухій кімнаті сторінки можуть стати ламкими. В ідеалі температура кімнати, де ви зберігаєте книги, має бути в межах 16-21 градусів тепла. Приміщення має добре провітрюватись.

Тримайте книги якнайдалі від прямих сонячних променів. Колір обкладинок може тьмяніти через прямий контакт із сонячним світлом. Сонячне тепло також не піде книгам на користь. Тому слід уникати зберігання книг поряд із вікнами. За потреби використовувати сонцезахисні штори.

Краще книжкову полицю розмістити на внутрішній стіні – у такому разі книги не будуть піддаватися впливу змін зовнішньої температури.

2. Правильно розміщуйте книги у книжковій шафі

Тримайте книги у вертикальному положенні. Корінець – найважливіша частина книги, вона скріплює її, тому потрібно її оберігати від пошкоджень. Вертикальне становище – найбезпечніше, воно захищає форму книжок, змушуючи їх підтримувати одне одного. На полицях найкраще розміщувати книги за розміром та використовувати тримачі, щоб утримувати їх на місці.

Не переповнюйте полицю. Якщо ви розмістите на полиці занадто багато книг, бічні сторони тиснуть, що може призвести до пошкодження обкладинки та корінців. Між вертикально розташованими книгами має бути достатньо місця, щоб легко можна було вставити конверт. Майте на увазі, що книги теж не повинні вільно спиратися одна на одну, тому що це може призвести до перекошеності та пошкодження.

Читайте також:  Як вибачитися, щоб вас пробачили

А ось великі та важкі книги потрібно тримати у горизонтальному положенні. Фоліанти краще складати один на одного, при цьому стос не повинен бути надто високим, оскільки під великою вагою можуть пошкодитися нижні книги. Найкраще скласти їх горизонтально у формі піраміди.

Використовуйте металеві стелажі замість дерев’яних. Оптимальний варіант – використовувати для зберігання книг металеві полиці із нержавіючої сталі. Дерев’яні стелажі можуть пошкодити книги, оскільки кислоти деревини впливають на папір. Наприклад, дуб вважається дуже кислою деревиною. Тому якщо ви вирішили використовувати дерев’яні полиці, їх слід покрити поліуретановим лаком на водній основі, перш ніж ставити на них книги.

3. Вибирайте “розумні” стелажі

Для розміщення в будинку бібліотеки добре підійдуть функціональні стелажі. Можна встановити книжкову полицю, яка розділяє кімнату. Таким чином, у вас з’являться багатофункціональні меблі як для зберігання книг, так і для поділу кімнати на окремі зони.

Також можна розмістити книги під сходами або між поруччями. Використовуючи порожні кути під сходами та додавши до них індивідуальності, можна створити унікальну книжкову вітрину.

Прекрасною ідеєю буде встановити книжкову полицю, що обертається. Крім того, що вона займе трохи місця, так можна зберігати набагато більше книг, ніж на звичайній полиці.

4. Правильно доглядайте книги

Оберігайте книги від потрапляння на них залишків їжі або напоїв. Якщо ви любите перекусити або випити каву під час читання, перш ніж покласти книгу на полицю, переконайтеся, що ви не залишили на ній крихт чи плям – це допоможе уникнути плісняви ​​чи грибка.

Використовуйте суперобкладинки. Хоча вони можуть здатися неестетичними, такі обкладинки захищатимуть книги від пилу, бруду, тріщин та розривів.

Регулярно протирайте полиці від пилу. Не забувайте, що пил теж шкідливий.

Читайте також:  Що таке патент і для чого він потрібен: відкриття світу інтелектуальної власності

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я