Зимові лайфхаки для водіїв: що має знати кожен автомобіліст

90

Зимовий період – один із найнебезпечніших для водіння машини, як для початківців, так і для досвідчених автомобілістів. Взимку дороги у містах та селах перетворюються на непрохідну смугу випробувань, вкриту суцільною сніжно-грязевою кашею.

Від усього цього насамперед страждає автомобіль. Різке зниження або постійне коливання температури повітря, висока вологість, безперервні опади – все це призводить до погіршення роботи деяких вузлів машини. Саме тому дуже важливо підготуватися до зими, ознайомитися з методами вирішення тієї чи іншої проблеми з авто. В іншому випадку водій ризикує потрапити в неприємну ситуацію і “влетіти в солідну копійчину” до або просто посеред новорічних свят.

Поширені проблеми та способи їх вирішення

Щороку з настанням зими багато хто з нас обіцяє собі, що ретельно підготується до зниження температури та появи опадів. Але, як виявляється, стримують свої обіцянки лише деякі автомобілісти. Щоб уникнути усіляких “сюрпризів”, ось кілька корисних лайфхаків, які допоможуть автолюбителям узимку.

Способи боротьби з конденсатом та замерзанням скла. Існує кілька методів ефективної боротьби з конденсатом на вікнах авто. Перший з них – це постійна циркуляція теплого повітря в салоні машини. При цьому обдування має бути направлене у бік лобового скла та бічних дзеркал заднього виду. Боротися з конденсатом також допомагає використання взимку текстильних килимків замість гумових. Тканинні автокилимки, на відміну від гумових, вбирають вологу, не даючи їй осідати у вигляді докучливих крапель на вікнах машини. Щоб не допустити замерзання вікон, при під’їзді до пункту призначення потрібно вимкнути пічку салону та трохи опустити бічне скло машини. Після приїзду на паркування необхідно відчинити двері та почекати приблизно 2–3 хвилини. Після цього вікна авто якщо і замерзатимуть, то відбуватиметься це буде набагато повільніше, ніж колись;

Читайте також:  Як вибрати свій перший автомобіль

Вирішення проблеми із замерзанням гумових ущільнювачів у дверних отворах авто. Для того щоб гумки не замерзали, їх потрібно тримати в постійній чистоті. І обробляти ущільнювачі силіконовим мастилом у вигляді спрею. Перед тим, як залишити автомобіль на парковці, гумки дверних отворів потрібно рівномірно обприскати мастилом. Силікон має водовідштовхуючий ефект і запобігає попаданню вологи.

Методи боротьби із замерзанням дверних замків. Ця проблема поширена серед багатьох автомобілістів, які змушені залишати свої машини на відкритих парковках. Щоб вирішити її, є кілька способів. Перший полягає у використанні розігрітого ключа. Його потрібно акуратно вставити в свердловину дверного замка і по черзі повернути в різні боки. Тепло від ключа розтопить кригу і замок відкриється. Ще один метод полягає у застосуванні дезінфікуючого засобу для рук. До його складу входить спирт, який допоможе швидко розтопити лід та розблокувати машину.

Боротьба з приміряючи двірниками. Найпоширеніший метод вирішення цієї проблеми – натирання м’яких лопатей склоочисників спиртом. Алкоголь перешкоджатиме примерзанню двірників. Завдяки цьому вони справно працюватимуть навіть при екстремально низьких температурах. Другий метод передбачає використання картонних коробок чи інших виробів із картону. Підставивши їх під двірники та залишивши на ніч, водій не допустить примерзання очищувачів до лобового та заднього скла;

Чищення машини від снігу – чим чистити і де зберігати інструмент? Найкраще для очищення машини підійде щітка-скребок. Пружності щітки цілком достатньо для зняття товстого шару снігу. Ворс на її кінці розпушений, за рахунок чого він менше дряпає ЛКП автомобіля. Для власників мінівенів та мікроавтобусів підійде щітка-скребок з телескопічною (висувною) рукояткою. Зберігати її найкраще у багажнику машини. А щоб не допустити просочування вологи на обшивку багажного відділення, рекомендуємо використовувати килимок або покласти ганчірку під щітку;

Читайте також:  Що робити у разі втрати чи пошкодження багажу?

Як боротися зі снігом та сльотою в салоні? Вирішити цю проблему допоможе ретельне струшування ніг під час посадки в авто. Якщо водій бажає тримати салон машини в ідеальному порядку, то в цьому йому допоможуть звичайні бахіли. Щоб до салону не потрапляв сніг, потрібно постійно стежити за герметичністю кабіни. Водій повинен регулярно перевіряти стан ущільнювачів дверей і стежити за тим, щоб усі вікна в машині були закритими.

Заклинювання ручного гальма. З цією поширеною проблемою стикаються водії, які часто залишають машину “ночувати” під ухилом. За ніч гальмівні колодки примерзають до дисків, і на те, щоб зрушити з місця вранці, у водія йде багато сил і часу. Проте, якщо це таки сталося, то колодки можна облити теплою водою. При цьому потрібно пам’ятати, що вода на морозі досить швидко замерзає, тому відразу після “душа” елементів гальмівної системи потрібно почати рух. Також рекомендуємо після паркування не відразу ставити автомобіль на ручне гальмо. Найкраще трохи почекати, щоб гальмівні колодки та диски охолонули.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я