Німеччина відмовляється від граничних цін на енергоносії

8

Заморожування цін на газ та електроенергію, що продаються в Німеччині, припиниться 31 грудня відповідно до рішення Конституційного суду країни.

Німеччина відмовляється від граничних цін на енергоносії. За словами міністра фінансів Німеччини, граничні ціни на газ та електроенергію в Німеччині будуть «скасовані наприкінці року».

Ця заява, зроблена в п’ятницю в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk, означає, що споживачі, швидше за все, побачать зростання своїх рахунків за електроенергію в порівнянні з нинішньою межею 0,40 євро за кВт/год для електрики і 0,12 євро за кВт/год. для газу.

Німеччина відмовляється від граничних цін на енергоносії

Заморожування цін було запроваджено минулого року, щоб допомогти споживачам та підприємствам впоратися зі зростанням цін, спричиненим війною в Україні. Не далі як у листопаді Бундестаг погодився продовжити термін дії обмеження цін до 31 березня.

Фінансування здійснювалося за рахунок коштів Фонду економічної стабілізації (WSF) обсягом 200 млрд. євро, спочатку створеного урядом для надання допомоги компаніям та оплати заходів щодо охорони здоров’я населення після спалаху пандемії коронавірусу.

Під загрозою скасування знаходиться й узгоджене Бундестагом зниження ПДВ на газове опалення до кінця березня.

Чому припиняється дія граничних цін?

Конституція Німеччини обмежує бюджетний дефіцит 0,35% ВВП. Це так зване «правило боргового гальма» може бути порушене лише у виняткових випадках, і під час пандемії його призупинили.

Раніше цього місяця Конституційний суд ухвалив, що уряд канцлера Олафа Шольца діяв незаконно, спрямувавши кошти, спочатку призначені для боротьби з пандемією, на кліматичні потреби.

Після цього шокуючого рішення представник канцлера заявив, що «всі спеціальні фонди тепер мають бути розглянуті та оцінені».

Якою була реакція?

СДПН, одна з основних партій правлячої коаліції Німеччини, розкритикувала рішення про припинення заморожування цін.

Читайте також:  Уряд звинуватили у зарозумілому ставленні до Катару

«Заморожуючи ціни, ми даємо мільйонам домогосподарств та компаній захист від надмірно високих цін на енергію»– заявили заступники керівника парламентської групи Маттіас Мірш та Верена Хубертц.

Керстін Андреае, голова правління Німецького союзу підприємств енергетики та водопостачання (BDEW), також назвала це рішення «помилковим».

“Для майбутніх зимових місяців продовження терміну дії договору стало б важливим сигналом стабільності та безпеки для споживачів”– Розповіла вона в інтерв’ю taggeschau.de.

Німецька федерація організацій споживачів (VZBZ) заявила, що нинішній хаос навколо федерального бюджету не повинен відбуватися за рахунок споживачів. “Тому приватні домогосподарства зіткнуться зі значним зростанням цін”, – заявила виконавчий директор Рамона Поп.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :