Політика щодо біженців: тиск на Берлін посилюється

21

«Саме тут збираються великі гравці», – наголошує прем’єр-міністр NRW Вюст, що звучить як загроза на адресу Берліна. Насправді він та його баварський колега виступають єдиним фронтом проти світлофорного уряду.

 

Політика щодо біженців: тиск на Берлін посилюється

Демонстративно виявляючи солідарність, великі землі Північного Рейну-Вестфалії та Баварії, які перебувають під управлінням ХДС, посилюють тиск на федеральний уряд, особливо у питаннях політики щодо біженців. Після спільного засідання кабінету міністрів у Мюнхені прем’єр-міністр Північного Рейну-Вестфалії Хендрік Вюст (ХДС) та голова уряду Баварії Маркус Зедер (ХСС) звинуватили уряд канцлера Олафа Шольца (СДПН) в ухиленні від вирішення цього питання.

Однак у зв’язку з великою кількістю біженців існує гостра необхідність збільшення допомоги та підтримки з боку федерального уряду для перевантажених муніципалітетів. «Це питання має, нарешті, стати головним пріоритетом», – Запитав Вюст. Зедер критикує: «Федеральний канцлер наполегливо мовчить». Федеральний уряд, як і раніше, залишає муніципалітети і багатьох добровольців на самоті.

“Так більше продовжуватися не може”

На федеральному рівні ХДС/ХСС також закликає до більш жорстких контрзаходів у зв’язку з великою кількістю біженців. «В даний час ми маємо приплив у середньому 30 000 додаткових прохачів притулку на місяць. Це не може продовжуватися», – сказав лідер парламентської групи Фрідріх Мерц (ХДС) у Берліні. «Це має бути зупинено, принаймні має бути чітко обмежено». За його словами, муніципалітети зараз перебувають на межі своїх можливостей. Опозиційний ХДС/ХСС також хоче внести пропозицію з цього питання, яка обговорюватиметься у Бундестазі цієї п’ятниці.

Вюст наголосив: «Німеччина може досягти більшого, особливо якщо буде покращено співпрацю між федеральним урядом та урядами земель». Він сказав, що федеральний уряд має брати набагато активнішу участь і що тягар має бути «справедливо розділений» на постійній основі, 50 на 50, оскільки багато біженців залишаться в Німеччині назавжди – і це постійне завдання не укладається в рамки зустрічей раз на кілька місяців. . «Постійні завдання вимагають надійного, серйозного фінансування, щоб ми могли чинити справедливо стосовно людей», – сказав Вюст.

Читайте також:  Понад 420 арештів у Франції

Саміт федеральних та земельних урядів з питань біженців 10 травня

«Муніципалітети перебувають на межі своїх можливостей», – попередив Седер і зажадав: «Нам потрібна розумна міграційна політика з чітким «так» допомоги та трудової імміграції, але настільки ж чітким «ні» надмірним вимогам та нелегальній міграції». Тепер, сказав він, справа за федеральним урядом.

На 10 травня заплановано конференцію прем’єрів усіх земель за участю Шольца, яка буде присвячена проблемі біженців та міграції. За словами Вюста, за два дні до цього відбудеться зустріч землевласників із муніципальними об’єднаннями. Землі хочуть стати рупором для муніципалітетів, оголосив він.

Баварія та Північний Рейн-Вестфалія хочуть співпрацювати більш тісно

І Вюст, і Зедер неодноразово підкреслювали вагу двох своїх земель. «Саме тут сходяться великі держави, великі за населенням, площею, а також з економічної могутності», – сказав Вюст. У багатьох областях Баварія та Північний Рейн-Вестфалія хочуть рухатися вперед разом. Наприклад, обидві держави хочуть більш тісно співпрацювати в галузі штучного інтелекту та інших сфер майбутнього. Однак обидва кабінети також адресували Берліну безліч вимог, таких як забезпечення достатньої імміграції кваліфікованих працівників або створення водневої мережі та водневої економіки.

Крім того, Зедер і Вюст неодноразово підкреслювали свої добрі особисті стосунки. Вюст навіть спокійно відреагував на спробу Зедера переманити вчителів з інших земель. У Північному Рейні-Вестфалії вчителі є державними службовцями, тому їх довелося б звільнити, сказав він. Він залишився тим самим: «Ми – державні службовці і з любов’ю обіймаємо їх, усіх учителів, щоб вони залишалися з нами».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я