Бундесвер завершить місію з евакуації із Судану

10

ХДС/ХСС, як і раніше, вважає за необхідне уточнити мандат Бундестагу на проведення евакуації.

 

Бундесвер завершить місію з евакуації із Судану

Уряд Німеччини хоче припинити місію з евакуації німецьких солдатів у Судані після шостого польоту ВПС, який все ще заплановано на вівторок. “За умови, що інші країни забезпечать функціонування повітряного сполучення, подальші польоти німецької авіації з цього регіону не плануються”, – заявили в Берліні Міністерство оборони та Федеральне міністерство закордонних справ. Бундесвер уже вивіз із охопленої війною країни близько 500 осіб із 30 країн, понад третину з них – німці.

За інформацією Deutsche Presse-Agentur, на п’ятницю на авіабазі Вунсторф у Нижній Саксонії вже заплановано заклик до повернення військ. Обидва міністерства оголосили про передислокацію приблизно 1 тисячі розміщених чоловіків і жінок найближчими днями.

Німці, що залишилися в Судані, які ще не змогли дістатися аеропорту, також будуть взяті міжнародними партнерами на свої евакуаційні рейси найближчими днями, оголосили міністерства. Міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) сказав перед засіданням парламентської групи СДПН у Берліні про місію з евакуації: «Через Міністерство закордонних справ усі, з ким можна було зв’язатися, вже зв’язалися та дісталися аеропорту».

Правові підстави для продовження місії до кінця травня

Уряд Німеччини оцінює додаткові витрати 22,4 мільйона євро на розгортання Бундесверу в Судані. Відповідно до тексту мандата, який кабінет міністрів затвердив циркулярно у зв’язку із терміновістю питання, збройні сили мають офіційно отримати правову основу для продовження рятувальної місії до кінця травня. Бундесвер зможе задіяти для цієї мети до 1600 чоловіків і жінок, а також більшу кількість на обмежений період часу або в надзвичайних ситуаціях, йдеться у постанові, яку було надано у розпорядження Deutsche Presse-Agentur. Цього тижня Бундестаг має ухвалити рішення щодо мандату, який також може бути виданий заднім числом у надзвичайній ситуації.

Читайте також:  Попереджувальний страйк на державній службі триває

Уряд Німеччини обґрунтував розгортання військ бойовими діями між регулярними суданськими збройними силами та силами ополчення про Сил швидкої підтримки в Судані. Конфлікт забрав життя кількох сотень людей і поранив кілька тисяч, у тому числі безліч мирних жителів.

«Ескалація насильства, що триває, у великих районах країни і в столиці Хартумі робить необхідним втручання сил Бундесверу з метою захисту життя і здоров’я громадян Німеччини та інших уповноважених осіб, а також, у межах наявних можливостей, громадян третіх країн», – йдеться у заяві. «Федеральне міністерство внутрішніх справ підтримує операцію з евакуації за допомогою спеціалізованих сил федеральної поліції. Вони розгорнуті під командуванням бундесверу та підтримують його дії».

ХДС/ХСС, як і раніше, вважає за необхідне уточнити мандат Бундестагу на проведення евакуації. Фрідріх Мерц (ХДС), лідер парламентської групи ХДС/ХСС, заявив у Берліні, що поданий урядом текст містить «деякі невідповідності», які тепер необхідно обговорити в комітетах із оборони та закордонних справ. Серед іншого, сказав він, є інформація про дати, коли в уряді ухвалювалися рішення про місію, що не може бути вірним. «В принципі, ми завжди готові погодитися на місії Бундесверу, – наголосив Мерц. – Але вони мають бути правдоподібними, зрозумілими та добре обґрунтованими».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я